www.svetmobilne.cz
>
>
>

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
, , recenze
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
  2. Náramek v praxi
  3. Závěr
reklama
Chytré náramky od Xiaomi jsou velmi oblíbené, za což může rozumné množství funkcí a současně i velmi příznivá cena. Ve většině obchodů se dá poslední generace Mi Band 5 sehnat za pouhých 900 Kč, ale není problém jej i v některých velkých a známých řetězcích s elektrem dostat i za 750 Kč. Oproti 4. generaci s 0,95" displejem dostává větší 1,1" obrazovku AMOLED. Má také nový styl nabíjení díky magnetické nabíječce. Jaký bude náramek, to uvidíme v dnešní recenzi.
 
Xiaomi Mi Band 5
 
Začněme již zmiňovaným displejem. Ten je barevný a vypadá tak mnohem moderněji než první tři generace. Pokud jde o jeho jas, ten je nastavitelný v 5 úrovních, které se od sebe velmi výrazně liší. Druhá úroveň je tak poměrně temná, naopak třetí už v běžných podmínkách v interiéru svítí dost jasně, možná až moc. Nicméně venku se za jasného slunečního světla hodí i čtvrtý a pátý stupeň. Za slunečního světla na třetím stupni lze vidět hlavní čísla (kroky, čas, kalorie), ale ne nějak výrazně. Na čtvrtém stupni už jde tato čísla vidět pohodlně, ale např. data o nabití nebo dnu přečtete stěží. Na pátém stupni přečtete vše bez větších potíží.
 
Displej mi také přišel být citlivější než předchozí generace a lépe ovladatelný (u těch předchozích byly reakce na dotyk spíše dílem náhody). Tady je to mnohem jistější. Kdo neovládá angličtinu, jistě uvítá, že je k dispozici čeština nejen v aplikaci, ale také už i v samotném náramku. Samotná elektronická část má 11,9 gramů a rozměry 46,95×18,15×12,45 mm.
 
Xiaomi Mi Band 5
 
Mezi další technické údaje patří 512 kB RAM, 16GB vnitřní paměť a 125mAh akumulátor typu Li-Pol. Jeho výdrž do značné míry závisí na tom, co vše budete používat. Pokud budete každý den synchronizovat data, ale nenecháte si trvalé měření pulsu např. každou minutu, není problém se dostat na 19 dní, a to jsem nabíjel při zůstatku 15 %. Do plného vybití by tak náramek vydržel asi 22 dní. Pokud ale trvalé monitorování tepové frekvence necháte, můžete počítat tak s 10-11 dny při nabíjení s cca 15 % zbývající energie. To jsou velmi pěkná čísla. Frekvenci snímání lze nastavit na 1, 5, 10 a 30 minut (čímž lze ovlivnit výdrž).
 
Xiaomi Mi Band 5 nabíječka
 
Hlavní výhodou Mi Band 5 oproti předchozím generacím je jednoznačně nabíječka. Už není nutno složitě vytahovat modul z náramku, ale nabíjecí konektory jsou na spodní straně a nabíječka je magnetická. Díky tomu se ke konektorům automaticky přichytí. Jednoduché, rychlé a pohodlné. Zde jednoznačně chválím. Také jsem prozatím nenarazil na problém s nenabíjením náramku v některých portech, což ale neznamená, že se tak nemůže stát.
 
To bychom měli především hardware. Pojďme ale náramek nasadit na ruku a vyzkoušet, jak vlastně funguje v praxi a co vše dokáže změřit (a pochopitelně jak moc dobře). Na to se podíváme v další kapitole.
 
Technické údaje 
Rozměry modulu
46,95×18,15×12,45 mm
Nastavitelná délka náramku
155 až 219 mm
Hmotnost 11,9 gramů (pouze modul), 23,3 gramů s náramkem
Akumulátor
Li-Pol 125 mAh (výdrž na 14 dní)
Odolnost 5 ATM
Displej 1,1" AMOLED (450 nitů, 126×294 pixelů, 2,5D)
Senzory 3osý akcelerometr + 3osý gyroskop, senzor srdečního tepu PPG, mikrofon MEMS
Bezdrátové sítě Bluetooth 5.0 LE
Podpora mobilních OS Android 5.0 a vyšší, iOS 10.0 a vyšší
Funkce monitorování srdečního tepu, spánku (včetně hlubokého spánku a REM), menstruačního cyklu i stresu, detekce cvičení, upozornění na vzdálenost, vysoký tep a nečinnost, vzdálené ovládání fotoaparátu, ovládání přehrávání hudby, nalezení telefonu, práce s telefonem (odmítnutí hovoru, odemčení, oznámení o hovoru, nerušit), informace o zprávách, kalendář, předpověď počasí, stopky, budík,...
reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů