Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Razeru byly na veletrhu CES ukradeny dva prototypy

14.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Razer vystavovala na veletrhu CES 2017 dva unikátní prototypy, které se pravděpodobně někomu zalíbily natolik, že se je rozhodl ukrást. O pár dnů později bylo jedno za zařízení objeveno na čínském prodejním webu Taobao.
Americký výrobce Razer ukazuje pravidelně na Consumer Electronics Show v Las Vegas unikátní prototypy, které se ještě nedočkaly produkční verze (a některé z nich se ji možná nikdy nedočkají). Ani letošní rok nebyl výjimkou, i když se přece jen stalo něco neobvyklého. Dva prototypy byly totiž ukradeny přímo na veletrhu, jak potvrdil na sociálních sítích výkonný ředitel společnosti Min-Liang Tan. Nespecifikoval sice, o jaké konkrétní produkty jde, ale s největší pravděpodobností byl ukraden herní notebook se třemi displeji Project Valerie a projektor Project Ariana, který na stěnu promítá odraz monitoru či televizoru a dotváří tak atmosféru v místnosti podobně jako funkce Ambilight u televizorů Philips – výsledek můžete vidět na obrázku níže.

Razer spolupracuje s organizátory veletrhu CES 2017 i policií na vyšetřování krádeže, ale zatím nebyly zveřejněny informace o tom, že by bylo dosaženo nějakého výsledku. V úvahu samozřejmě přichází průmyslová špionáž, ačkoliv to Min-Liang Tan vylučuje. Jeden z novinářů, který se veletrhu zúčastnil osobně, se podivuje nad tím, jak mohly být vůbec prototypy ukradeny. Schovány byly totiž za sklem a za prakticky neustálé přítomnosti některého ze zaměstnanců. Jiné zdroje ovšem tvrdí, že někteří novináři si mohli notebook prohlédnout zblízka v zákulisí, a právě odtamtud jej mohl někdo odcizit.

Dodejme, že třídisplejový laptop váží téměř 5,5 kg a má tloušťku 3,8 cm, stejně tak projektor není zrovna kompaktní zařízení, které lze schovat do kapsy. Samotnou krádež tedy provází množství otazníků a Razer dokonce vypsal odměnu ve výši 25 tisíc dolarů pro toho, kdo přinese informace vedoucí k nalezení prototypů a dopadení pachatelů. Na čínském serveru Taobao, který je obdobou amerického eBay, se dokonce někdo pokoušel prodat notebook Project Valerie za 150 tisíc čínských juanů, tedy více než půl milionu korun. Pravost ovšem můžeme jen těžko ověřit a je tedy možné, že se jedná o podvod nebo jen vtípek některého z uživatelů.

Zdroj: Liliputing.com
reklama