www.svetmobilne.cz
>
>

Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)

Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
, , aktualita
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
K oblíbeným
reklama
Evropa má značně odlišný přístup k autům než Severní Amerika. Tam hraje velkou roli objem a vysoký točivý moment, zatímco u nás je to spíše více o litrovém výkonu a nižší spotřebě, byť dnes se to díky downsizingu a rozšiřováním nabídky přeplňovaných motorů také mění. I zde se začíná více hrát na točivý moment a sílu motoru v nižších otáčkách. Amerika si pak navíc libuje v obrovských pickupech a společnosti Ram (původně jen model automobilky Dodge) se podařilo překonat bájnou metu točivého momentu 1000 lb-ft, což v našich jednotkách odpovídá naprosto nekulatému číslu 1356 Nm.
 
Ram Heavy Duty
 
Tento rekordní točivý moment ve své kategorii doluje z 6,7litrového naftového motoru Cummins, který ale dává maximální výkon "jen" 400 koní (298 kW). V této konfiguraci jde už o pořádný náklaďák, neboť může táhnout 35100 liber (15,9 tuny) a i samotná užitečná hmotnost je se svými 7680 librami (téměř 3,5 tuny) hodně solidní.
 
V nabídce je i méně výkonná verze téhož řadového šestiválce s 370 koňmi (276 kW) a točivým momentem 850 lb-ft (1152 Nm). Naftové motory se nyní už pojí výhradně s automatickými převodovkami, manuální vypadla z nabídky. Ač se to může zdát být zvláštní, v nabídce je i benzínový motor V8 o objemu 6,4 litru. Ten je se svými 410 koňmi nejvýkonnější (306 kW), nicméně jeho točivý moment ani zdaleka nedosahuje výše dostupné u jeho naftových bratříčků. Má jen 429 lb-ft, což odpovídá 582 Nm. To je sotva polovinou slabšího z turbodieselů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář