www.svetmobilne.cz
>
>

Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)

Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
, , aktualita
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
reklama
Evropa má značně odlišný přístup k autům než Severní Amerika. Tam hraje velkou roli objem a vysoký točivý moment, zatímco u nás je to spíše více o litrovém výkonu a nižší spotřebě, byť dnes se to díky downsizingu a rozšiřováním nabídky přeplňovaných motorů také mění. I zde se začíná více hrát na točivý moment a sílu motoru v nižších otáčkách. Amerika si pak navíc libuje v obrovských pickupech a společnosti Ram (původně jen model automobilky Dodge) se podařilo překonat bájnou metu točivého momentu 1000 lb-ft, což v našich jednotkách odpovídá naprosto nekulatému číslu 1356 Nm.
 
Ram Heavy Duty
 
Tento rekordní točivý moment ve své kategorii doluje z 6,7litrového naftového motoru Cummins, který ale dává maximální výkon "jen" 400 koní (298 kW). V této konfiguraci jde už o pořádný náklaďák, neboť může táhnout 35100 liber (15,9 tuny) a i samotná užitečná hmotnost je se svými 7680 librami (téměř 3,5 tuny) hodně solidní.
 
V nabídce je i méně výkonná verze téhož řadového šestiválce s 370 koňmi (276 kW) a točivým momentem 850 lb-ft (1152 Nm). Naftové motory se nyní už pojí výhradně s automatickými převodovkami, manuální vypadla z nabídky. Ač se to může zdát být zvláštní, v nabídce je i benzínový motor V8 o objemu 6,4 litru. Ten je se svými 410 koňmi nejvýkonnější (306 kW), nicméně jeho točivý moment ani zdaleka nedosahuje výše dostupné u jeho naftových bratříčků. Má jen 429 lb-ft, což odpovídá 582 Nm. To je sotva polovinou slabšího z turbodieselů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik