Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě

24.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Před pár týdny byla představena nová řada high-endových smartphonů Oppo Reno, ale pouze na čínském trhu. Nyní společnost představila tyto modely podruhé, a tentokrát globálně. Navrch přidala ještě třetí model s podporou 5G sítí, která u čínské verze chyběla. Všechny novinky poznáte podle netradičního mechanismu předního fotoaparátu, který po vysunutí připomíná žraločí ploutev.
 
Oppo Reno 10x Zoom Edition navíc přidává netradiční fotografické schopnosti, které zajišťuje trojice zadních snímačů. Kromě 48MPx primárního a 8MPx ultra širokoúhlého dostal telefon do vínku ještě 13MPx senzor, který využívá konstrukci periskopu pro dosažení 6x optického nebo 10x hybridního zoomu (ve srovnání s hlavní kamerou). A to v těle smartphonu tenkém pouhých 9,3 mm.
 
 
O tom, že se jedná o vlajkovou loď, svědčí použitý procesor Snapdragon 855 spolu s 8GB RAM a 256GB interním úložištěm. Na přední straně se rozpíná 6,6" OLED s rozlišením Full HD+, který díky výše zmíněnému vysouvacímu selfie fotoaparátu není narušen výřezem. Navíc jeho část funguje i jako čtečka otisků prstů. Telefon získal 4065mAh baterii a uživatelské rozhraní Color OS 6.0 založené na Androidu 9.0 Pie.
 
Nové Oppo Reno 5G nabízí stejné funkce jako výše zmíněný model, ale k tomu navíc přidává podporu 5G sítí. Oppo spolupracovalo s několika mobilními operátory, v Evropě se jedná o švýcarský Swisscom a britské EE.
 
Oppo Reno (bez přídomku) nabízí o něco menší 6,4" OLED displej s rozlišením Full HD+, k otmu přidává procesor Snapdragon 710 ze střední třídy, 6GB či 8GB RAM a 128GB až 256GB vnitřní úložiště. Na svém místě zůstala kamera ukrytá ve žraločí ploutvi, ale na zádech tentokrát najdeme pouze dva fotoaparáty – 48MPx primární a 5MPx sekundární. Scvrkla se také kapacita baterie, a to na 3 765 mAh.
 
 

Cena a dostupnost

 
Základní model Oppo Reno se začne prodávat 10. května na vybraných evropských trzích, kam patří Polsko, Francie, Nizozemsko, Itálie a Španělsko. Cena bude startovat na 500 eurech (12 900 Kč). V květnu vstoupí na trh rovněž Oppo Reno 5G, které přijde na 900 eur (23 200 Kč). Nejdéle si potom zájemci počkají na Oppo Reno 10x Zoom, které se v Evropě bude prodávat od začátku června za cenu 800 eur (20 600 Kč).
 


reklama