www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Qualcomm uvedl 5nm procesor Snapdragon 888 5G

Qualcomm uvedl 5nm procesor Snapdragon 888 5G
, , aktualita
Snapdragon 875 nebude. Místo něj uvádí Qualcomm procesor Snapdragon 888 5G, tedy s označením, které je v Číně šťastným číslem. Přinese integrovaný 5G modem, výkonnější AI Engine, podporu 4K při 120 Hz a další.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se hodně mluvilo o Snapdragonu 875, nicméně Qualcomm se rozhodl svůj nový mobilní procesor pojmenovat Snapdragon 888 5G. Tři osmičky jsou v Číně šťastným číslem. Jde o procesor vyráběný 5nm technologií a je založen na CPU ARM Cortex-X1. Jádro Kryo 680 nabídne o 25 % vyšší procesorový výkon proti předchůdci, přičemž maximální frekvence činí 2,84 GHz. Grafikou je tu Adreno 660, poporvé s podporou Variable Rate Shading (VRS) a díky Game Quick Touch slibuje o 20 % kratší latence. Má být celkově o 35 % výkonnější a o 20 % energeticky efektivnější. Aby toho nebylo málo, je tu 6. generace AI Engine a procesor Hexagon 780 pro zpracovávání algoritmů umělé inteligence a jejich integraci do nejrůznějších procesů. Celkový výkon je nyní 26 TOPS.
 
Qualcomm Snapdragon 888 5G
 
Zásadní změnou proti modelu Snapdragon 865 je integrace 5G modemu přímo do procesoru, ten už tedy není zvlášť. Jde o Snapdragon X60, který přináší rozsáhlejší možnosti agregace, např. pásem FDD i TDD. Celkově tak v 5G slibuje rychlosti až 7,5 Gbps. Máme tu i Wi-Fi 6 (až 3,6 Gbps) a Wi-Fi 6E v 6GHz pásmu. Nechybí ani Bluetooth 5.2.
 
Pro zpracování objektu je tu Spectra 580 ISP, který umožňuje trojité zpracování dat, tedy až ze tří kamer najednou. Celkem lze zpracovat 2,7 GPx/s (+35 %), slibuje také 120fps snímání ve 12MPx rozlišení. Podporuje záznam až tří 4H HDR videosekvencí (10bitových v HLG i HDR10+) najednou, v případě fotografií zvládne tři 28MPx snímky naráz. To má výhodu např. v tom, že smartphone může zabírat ze tří kamer najednou a pak se plynuleji přepínat mezi širokoúhlou, ultra širokoúhlou a tele kamerkou. Nechybí ani možnost záznamu ve 4K při 120 fps a máme tu i podporu 10bitového formátu HEIF. AI pak pomáhá s autofokusem, automatickým nastavením expozice i vyvážením bílé (3A).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911 Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911
Historie se opakuje a tak, jak SUV Cayenne pomohlo zachránit legendární Porsche 911, tak to dnes činí elektrický sedan Taycan. Tento "bezemisní" sedan už letos svými prodeji model 911 překonal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
18.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala