Qualcomm přislíbil podporu navigačního systému Galileo

Qualcomm přislíbil podporu navigačního systému Galileo
, , aktualita
Mobilní procesory z řad Snapdragon 400, 600 a 800, stejně jako některé modemy od Qualcommu, podporují evropský navigační systém Galileo. Po jeho spuštění se uživatelé mohou těšit na rychlejší a kvalitnější zjišťování polohy.
reklama
Qualcomm ve vydané tiskové zprávě ujišťuje, že jeho procesory a modemy podporují vznikající evropský navigační systém Galileo. Americký výrobce už údajně podporu připravuje několik let, takže výhody nového družicového systému budou moct využívat i mnozí majitelé současných zařízení s komponenty od Qualcommu. Informace se týká telefonů a tabletů s procesory Snapdragon 820, 652, 650, 625, 617 a 435, stejně jako automobilové systémy na platformě Snapdragon 820A. Podporou se mohou pochlubit také LTE modemy Snapdragon X16, X12, X7 a X5, stejně jako modemy 9x15 a MDM6x00.

Všechny tyto komponenty jsou na příjem Galilea po hardwarové stránce připraveny, chybí ovšem potřebné softwarové ovladače, které má výrobce v plánu vydat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Čipy od Qualcommu si tak poradí s až šesti lokalizačními systémy, kromě Galieo se jedná o americkou GPS, ruský GLONASS, čínské Beidou, japonský QZSS a podpůrný SBAS. Spuštění systému Galileo umožní dosáhnout ještě větší rychlosti a přesnosti při zjišťování polohy, a to především v městských oblastech.

V automobilech se pak systém Galileo stane nepostradatelným, od konce března 2018 musí totiž být všechny vozy prodávané v Evropské unii vybaveny automatickým systémem nouzového volání eCall, které pro svou funkci vyžaduje evropský navigační systém. Galileo má v současné době na oběžné dráze 14 funkčních satelitů z plánovaných třiceti, k úplnému spuštění by mělo dojít okolo roku 2020. Na rozdíl od vojenského GPS je evropský systém Galileo provozován civilními úřady, sídlo se od roku 2012 nachází v Praze.

Zdroj: TZ Qualcomm
reklama
Nejnovější články
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje
Smartphone Vivo NEX Dual Display Edition řeší problém s umístěním předního fotoaparátu po svém – žádný totiž nemá. O selfie ovšem nepřijdete, stačí telefon otočit a použít hlavní fotoaparát. Na zádech totiž kromě něj naleznete i druhý AMOLED displej.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny
Asus oficiálně představil dva očekávané smartphony střední třídy. Nenechte se odradit krkolomnými názvy, za rozumnou cenu tyto modely nabídnou rozměrný displej s výřezem, duální fotoaparát a dlouhou výdrž baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia
Nejmenší a nejlehčí notebook značky Razer získal významný upgrade, který se týká především grafického výkonu. Vůbec poprvé totiž bude nabízen s dedikovanou grafickou kartou. Novinkou je třeba také 4K displej s tenčími rámečky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik