Qualcomm přislíbil podporu navigačního systému Galileo

Qualcomm přislíbil podporu navigačního systému Galileo
, , aktualita
Mobilní procesory z řad Snapdragon 400, 600 a 800, stejně jako některé modemy od Qualcommu, podporují evropský navigační systém Galileo. Po jeho spuštění se uživatelé mohou těšit na rychlejší a kvalitnější zjišťování polohy.
reklama
Qualcomm ve vydané tiskové zprávě ujišťuje, že jeho procesory a modemy podporují vznikající evropský navigační systém Galileo. Americký výrobce už údajně podporu připravuje několik let, takže výhody nového družicového systému budou moct využívat i mnozí majitelé současných zařízení s komponenty od Qualcommu. Informace se týká telefonů a tabletů s procesory Snapdragon 820, 652, 650, 625, 617 a 435, stejně jako automobilové systémy na platformě Snapdragon 820A. Podporou se mohou pochlubit také LTE modemy Snapdragon X16, X12, X7 a X5, stejně jako modemy 9x15 a MDM6x00.

Všechny tyto komponenty jsou na příjem Galilea po hardwarové stránce připraveny, chybí ovšem potřebné softwarové ovladače, které má výrobce v plánu vydat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Čipy od Qualcommu si tak poradí s až šesti lokalizačními systémy, kromě Galieo se jedná o americkou GPS, ruský GLONASS, čínské Beidou, japonský QZSS a podpůrný SBAS. Spuštění systému Galileo umožní dosáhnout ještě větší rychlosti a přesnosti při zjišťování polohy, a to především v městských oblastech.

V automobilech se pak systém Galileo stane nepostradatelným, od konce března 2018 musí totiž být všechny vozy prodávané v Evropské unii vybaveny automatickým systémem nouzového volání eCall, které pro svou funkci vyžaduje evropský navigační systém. Galileo má v současné době na oběžné dráze 14 funkčních satelitů z plánovaných třiceti, k úplnému spuštění by mělo dojít okolo roku 2020. Na rozdíl od vojenského GPS je evropský systém Galileo provozován civilními úřady, sídlo se od roku 2012 nachází v Praze.

Zdroj: TZ Qualcomm
reklama
Nejnovější články
Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý
Stále jsou situace, kdy je méně lepší než více. Platí to třeba v případě odolných telefonů, neboť tlačítkové modely jsou méně náchylné k poškození než smartphony s velkým dotykovým displejem. A právě na to vsází nové Evolveo StrongPhone Z3.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD
Do třídy sportovních hatchbacků nižší střední třídy se dostává nová generace Fordu Focus ST. Ta bude k mání jak se silným benzínovým motorem z Mustangu, tak i turbodieselem pro ty, kteří chtějí při sportování šetřit palivo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Ať si říká kdo chce co chce, SUV jsou prostě oblíbená. A vidíme to i u takových značek, jako jsou Porsche nebo Rolls-Royce. Jeho Cullinan je tak oblíbený, že ho nestíhá vyrábět a bude muset rozšiřovat výrobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy
Xiaomi nemůže vydržet čekání a vypouští některé novinky o modelu Mi 9 už nyní. Z oficiálního zdroje jsme se tak dozvěděli o parametrech trojitého fotoaparátu a displeje nebo si můžeme prohlédnout všechny barevné varianty telefonu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik