Qualcomm přislíbil podporu navigačního systému Galileo

Qualcomm přislíbil podporu navigačního systému Galileo
, , aktualita
Mobilní procesory z řad Snapdragon 400, 600 a 800, stejně jako některé modemy od Qualcommu, podporují evropský navigační systém Galileo. Po jeho spuštění se uživatelé mohou těšit na rychlejší a kvalitnější zjišťování polohy.
K oblíbeným
reklama
Qualcomm ve vydané tiskové zprávě ujišťuje, že jeho procesory a modemy podporují vznikající evropský navigační systém Galileo. Americký výrobce už údajně podporu připravuje několik let, takže výhody nového družicového systému budou moct využívat i mnozí majitelé současných zařízení s komponenty od Qualcommu. Informace se týká telefonů a tabletů s procesory Snapdragon 820, 652, 650, 625, 617 a 435, stejně jako automobilové systémy na platformě Snapdragon 820A. Podporou se mohou pochlubit také LTE modemy Snapdragon X16, X12, X7 a X5, stejně jako modemy 9x15 a MDM6x00.

Všechny tyto komponenty jsou na příjem Galilea po hardwarové stránce připraveny, chybí ovšem potřebné softwarové ovladače, které má výrobce v plánu vydat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Čipy od Qualcommu si tak poradí s až šesti lokalizačními systémy, kromě Galieo se jedná o americkou GPS, ruský GLONASS, čínské Beidou, japonský QZSS a podpůrný SBAS. Spuštění systému Galileo umožní dosáhnout ještě větší rychlosti a přesnosti při zjišťování polohy, a to především v městských oblastech.

V automobilech se pak systém Galileo stane nepostradatelným, od konce března 2018 musí totiž být všechny vozy prodávané v Evropské unii vybaveny automatickým systémem nouzového volání eCall, které pro svou funkci vyžaduje evropský navigační systém. Galileo má v současné době na oběžné dráze 14 funkčních satelitů z plánovaných třiceti, k úplnému spuštění by mělo dojít okolo roku 2020. Na rozdíl od vojenského GPS je evropský systém Galileo provozován civilními úřady, sídlo se od roku 2012 nachází v Praze.

Zdroj: TZ Qualcomm
reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik