Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qualcomm patrně znemožní aktualizaci některých telefonů na Android 7.0

28.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V případě, že není některý telefon aktualizován na novou verzi Androidu, je jako první na ráně jeho výrobce. Jenže ne vždy je vina na jeho straně, někdy jsou důvodem chybějící ovladače od dodavatelů komponentů, třeba jako v případě updatu na Android 7.0 Nougat
Pokud máte smartphone s procesorem Qualcomm Snapdragon 800 nebo Snapdragon 801, máme pro vás špatnou zprávu. Známý vývojář s přezdívkou LlabTooFeR zveřejnil na svém twitterovém účtu informaci, že Qualcomm podle něj nevydá grafické ovladače nutné pro aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Telefony vybavené některým z těchto procesorů se tedy nejspíš nedočkají nejnovější verze operačního systému.

Snapdragony 800 a 801 byly přitom velmi populární čipy, které se objevily mimo jiné v HTC One M8, Samsungu Galaxy S5, LG G3, Sony Xperii Z3 a dalších high-endových modelech včetně vlajkových lodí. Naprostá většina smartphonů už ale stejně přesáhla dobu, po kterou pro ně výrobci vydávají softwarové aktualizace. Na druhou stranu existuje velká komunita nezávislých vývojářů, kteří možná najdou způsob, jak na tyto telefony dostat Android 7.0 Nougat alespoň neoficiálním způsobem.

Pro ostatní je to samozřejmě poučení, že při vybírání telefonu s kvalitními aktualizacemi je nutné hledět nejen na datum představení samotného modelu a reputaci výrobce, ale také na použitý procesor – u čipů na kraji životnosti už nemusejí být vydávány nové ovladače, které jsou potřebné pro update na další verzi Androidu.

Zdroj: Phonearena.com
reklama