Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PSA elektrifikuje i velké dodávky, Jumper a Boxer Electric

2.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
PSA Groupe, které zahrnuje automobilky Peugeot, Citroën a Opel (Vauxall) chystá velkou ofenzívu na elektrickém poli. Již brzy chce pro 100 % svého portfolia nabízet i elektrickou verzi, tedy i pro Jumper a Boxer.
Trh s elektromobily roste a své chce říci i koncern PSA Groupe. Ten je nejúspěšnějším výrobcem užitkových vozidel v Evropě, neboť se může za minulý rok pochlubit 24,7% tržním podílem. Na Birmingham Commercial Vehicle Show společnost napověděla, kam se bude ubírat její budoucnost. Zatímco elektrické verze Citroënu Berlingo a Peugeotu Partner existují už od roku 1998, elektrifikace se zatím vyhýbala větším modelům. Tomu je ale konec a brzy chce mít koncern PSA pokryty všechny modely i elektrickými verzemi.
 
Elektrické dodávky PSA
 
Na výstavě tak prezentovala nové Boxery a Jumpery s elektrickým pohonem. Ty budou vyráběny ve čtyřech různých délkách podvozku, přičemž L1 a L2 mají dle velmi nepřesné metodiky NEDC dosahovat asi 225km dojezdu (v praxi počítejme spíše tak ke 150 km), delší varianty s L3 a L4 si pak polepšily na papírový 270km dojezd (v praxi spíše lehce pod 200 km). Vozy budou vyráběny v Itálii v továrně Sevel ve Val di Sangro.
 
Vedle velkých elektrických dodávek se chystá elektrifikace i těch středních, takže tu bude mít i Peugeot Expert, Citroën Jumpy a Opel (Vauxhall) Vivaro s elektrickým pohonem nabízeným od roku 2020. V roce 2021 se pak objeví i nové elektrické varianty malého Partneru, Berlinga a adekvátního sourozence od Opelu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama