www.svetmobilne.cz
>
>

PSA elektrifikuje i velké dodávky, Jumper a Boxer Electric

PSA elektrifikuje i velké dodávky, Jumper a Boxer Electric
, , aktualita
PSA Groupe, které zahrnuje automobilky Peugeot, Citroën a Opel (Vauxall) chystá velkou ofenzívu na elektrickém poli. Již brzy chce pro 100 % svého portfolia nabízet i elektrickou verzi, tedy i pro Jumper a Boxer.
K oblíbeným
reklama
Trh s elektromobily roste a své chce říci i koncern PSA Groupe. Ten je nejúspěšnějším výrobcem užitkových vozidel v Evropě, neboť se může za minulý rok pochlubit 24,7% tržním podílem. Na Birmingham Commercial Vehicle Show společnost napověděla, kam se bude ubírat její budoucnost. Zatímco elektrické verze Citroënu Berlingo a Peugeotu Partner existují už od roku 1998, elektrifikace se zatím vyhýbala větším modelům. Tomu je ale konec a brzy chce mít koncern PSA pokryty všechny modely i elektrickými verzemi.
 
Elektrické dodávky PSA
 
Na výstavě tak prezentovala nové Boxery a Jumpery s elektrickým pohonem. Ty budou vyráběny ve čtyřech různých délkách podvozku, přičemž L1 a L2 mají dle velmi nepřesné metodiky NEDC dosahovat asi 225km dojezdu (v praxi počítejme spíše tak ke 150 km), delší varianty s L3 a L4 si pak polepšily na papírový 270km dojezd (v praxi spíše lehce pod 200 km). Vozy budou vyráběny v Itálii v továrně Sevel ve Val di Sangro.
 
Vedle velkých elektrických dodávek se chystá elektrifikace i těch středních, takže tu bude mít i Peugeot Expert, Citroën Jumpy a Opel (Vauxhall) Vivaro s elektrickým pohonem nabízeným od roku 2020. V roce 2021 se pak objeví i nové elektrické varianty malého Partneru, Berlinga a adekvátního sourozence od Opelu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala