www.svetmobilne.cz
>
>

PSA elektrifikuje i velké dodávky, Jumper a Boxer Electric

PSA elektrifikuje i velké dodávky, Jumper a Boxer Electric
, , aktualita
PSA Groupe, které zahrnuje automobilky Peugeot, Citroën a Opel (Vauxall) chystá velkou ofenzívu na elektrickém poli. Již brzy chce pro 100 % svého portfolia nabízet i elektrickou verzi, tedy i pro Jumper a Boxer.
K oblíbeným
reklama
Trh s elektromobily roste a své chce říci i koncern PSA Groupe. Ten je nejúspěšnějším výrobcem užitkových vozidel v Evropě, neboť se může za minulý rok pochlubit 24,7% tržním podílem. Na Birmingham Commercial Vehicle Show společnost napověděla, kam se bude ubírat její budoucnost. Zatímco elektrické verze Citroënu Berlingo a Peugeotu Partner existují už od roku 1998, elektrifikace se zatím vyhýbala větším modelům. Tomu je ale konec a brzy chce mít koncern PSA pokryty všechny modely i elektrickými verzemi.
 
Elektrické dodávky PSA
 
Na výstavě tak prezentovala nové Boxery a Jumpery s elektrickým pohonem. Ty budou vyráběny ve čtyřech různých délkách podvozku, přičemž L1 a L2 mají dle velmi nepřesné metodiky NEDC dosahovat asi 225km dojezdu (v praxi počítejme spíše tak ke 150 km), delší varianty s L3 a L4 si pak polepšily na papírový 270km dojezd (v praxi spíše lehce pod 200 km). Vozy budou vyráběny v Itálii v továrně Sevel ve Val di Sangro.
 
Vedle velkých elektrických dodávek se chystá elektrifikace i těch středních, takže tu bude mít i Peugeot Expert, Citroën Jumpy a Opel (Vauxhall) Vivaro s elektrickým pohonem nabízeným od roku 2020. V roce 2021 se pak objeví i nové elektrické varianty malého Partneru, Berlinga a adekvátního sourozence od Opelu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik