Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern

, , aktualita
PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern
Snižování nákladů je alfou a omegou dnešního průmyslu. Proto se spojují dva velké koncerny PSA Groupe (Peugeot, Citroen) a FCA (Fiat Chrysler) do jednoho obřího. Celkově tak budou obsahovat 12 automobilek.
PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern
V dnešním automobilovém světě není vůbec jednoduché hrát bez pomoci jiných, a proto vznikají velké koncerny, kdy si jednotlivé značky mohou mezi sebou sdílet společně vyvinuté technologie, což ve výsledku snižuje náklady na vývoj i výrobu. Nově se tu objeví obří koncern vzniklý z dvou již existujících koncernů PSA a FCA. PSA Groupe zahrnuje především francouzské automobilky Peugeot a Citroën, patří sem i luxusní odnož Citroënu, značka DS, a nedávno zakoupený Opel a Vauxhall. Naopak FCA (Fiat Chrysler Automobiles) zahrnuje už podle názvu americké automobilky Chrysler, Jeep a RAM, evropská část pak přidává italské značky Fiat, Alfa Romeo, Maserati a Lancia (připomeňme, že Ferrari je už od roku 2016 osamostatněné).
 
Fiat 500L
 
Společný podnik, který vznikne v poměru 50/50 pro jednotlivé koncerny, byl odsouhlasený a v průběhu následujících týdnů by mělo být vše schváleno. Nový koncern by měl mít produkci zhruba 8,7 milionu vozidel ročně, což by jej mělo pasovat na čtvrtý největší automobilový koncern za Volkswagen Group, Toyotu a Renault-Nissan-Mitsubishi. Neplánuje se zavření žádné ze stávajících továren a do čtyř let by společnosti měly sdílet 80 % komponent.
 
Peugeot 508
 
Ředitel FCA John Elkann se stane ředitelem nové firmy, na post CEO nové společnosti pak nastoupí šéf PSA, Carlos Tavares. Měli by zde mít 5leté působení. Připomeňme, že Francouzi i Italové už spolu několikrát spolupracovali. V minulosti to byla např. MPV nebo dodávky (Fiat Ducato, Citroën Jumper, Peugeot Boxer) a další.
 


reklama