www.svetmobilne.cz
>
>

PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern

PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern
, , aktualita
Snižování nákladů je alfou a omegou dnešního průmyslu. Proto se spojují dva velké koncerny PSA Groupe (Peugeot, Citroen) a FCA (Fiat Chrysler) do jednoho obřího. Celkově tak budou obsahovat 12 automobilek.
K oblíbeným
reklama
V dnešním automobilovém světě není vůbec jednoduché hrát bez pomoci jiných, a proto vznikají velké koncerny, kdy si jednotlivé značky mohou mezi sebou sdílet společně vyvinuté technologie, což ve výsledku snižuje náklady na vývoj i výrobu. Nově se tu objeví obří koncern vzniklý z dvou již existujících koncernů PSA a FCA. PSA Groupe zahrnuje především francouzské automobilky Peugeot a Citroën, patří sem i luxusní odnož Citroënu, značka DS, a nedávno zakoupený Opel a Vauxhall. Naopak FCA (Fiat Chrysler Automobiles) zahrnuje už podle názvu americké automobilky Chrysler, Jeep a RAM, evropská část pak přidává italské značky Fiat, Alfa Romeo, Maserati a Lancia (připomeňme, že Ferrari je už od roku 2016 osamostatněné).
 
Fiat 500L
 
Společný podnik, který vznikne v poměru 50/50 pro jednotlivé koncerny, byl odsouhlasený a v průběhu následujících týdnů by mělo být vše schváleno. Nový koncern by měl mít produkci zhruba 8,7 milionu vozidel ročně, což by jej mělo pasovat na čtvrtý největší automobilový koncern za Volkswagen Group, Toyotu a Renault-Nissan-Mitsubishi. Neplánuje se zavření žádné ze stávajících továren a do čtyř let by společnosti měly sdílet 80 % komponent.
 
Peugeot 508
 
Ředitel FCA John Elkann se stane ředitelem nové firmy, na post CEO nové společnosti pak nastoupí šéf PSA, Carlos Tavares. Měli by zde mít 5leté působení. Připomeňme, že Francouzi i Italové už spolu několikrát spolupracovali. V minulosti to byla např. MPV nebo dodávky (Fiat Ducato, Citroën Jumper, Peugeot Boxer) a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala