www.svetmobilne.cz
>
>

PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern

PSA a Fiat Chrysler se spojují v obří koncern
, , aktualita
Snižování nákladů je alfou a omegou dnešního průmyslu. Proto se spojují dva velké koncerny PSA Groupe (Peugeot, Citroen) a FCA (Fiat Chrysler) do jednoho obřího. Celkově tak budou obsahovat 12 automobilek.
K oblíbeným
reklama
V dnešním automobilovém světě není vůbec jednoduché hrát bez pomoci jiných, a proto vznikají velké koncerny, kdy si jednotlivé značky mohou mezi sebou sdílet společně vyvinuté technologie, což ve výsledku snižuje náklady na vývoj i výrobu. Nově se tu objeví obří koncern vzniklý z dvou již existujících koncernů PSA a FCA. PSA Groupe zahrnuje především francouzské automobilky Peugeot a Citroën, patří sem i luxusní odnož Citroënu, značka DS, a nedávno zakoupený Opel a Vauxhall. Naopak FCA (Fiat Chrysler Automobiles) zahrnuje už podle názvu americké automobilky Chrysler, Jeep a RAM, evropská část pak přidává italské značky Fiat, Alfa Romeo, Maserati a Lancia (připomeňme, že Ferrari je už od roku 2016 osamostatněné).
 
Fiat 500L
 
Společný podnik, který vznikne v poměru 50/50 pro jednotlivé koncerny, byl odsouhlasený a v průběhu následujících týdnů by mělo být vše schváleno. Nový koncern by měl mít produkci zhruba 8,7 milionu vozidel ročně, což by jej mělo pasovat na čtvrtý největší automobilový koncern za Volkswagen Group, Toyotu a Renault-Nissan-Mitsubishi. Neplánuje se zavření žádné ze stávajících továren a do čtyř let by společnosti měly sdílet 80 % komponent.
 
Peugeot 508
 
Ředitel FCA John Elkann se stane ředitelem nové firmy, na post CEO nové společnosti pak nastoupí šéf PSA, Carlos Tavares. Měli by zde mít 5leté působení. Připomeňme, že Francouzi i Italové už spolu několikrát spolupracovali. V minulosti to byla např. MPV nebo dodávky (Fiat Ducato, Citroën Jumper, Peugeot Boxer) a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala