Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE

Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE
, , preview
Po prvním, rozhodně nijak nesmělém kroku do světa mobilních dotykových komunikátorů bez klávesnice a dokonce i bez stylusu v podobě zařízení Samsung Omnia SGH-i900, si pro nás na letošní rok v Samsungu připravili Omnií hned několik.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE
  2. Parametry zařízení
  3. Nová verze Samsung TouchWiz, závěr
reklama
Já měl to štěstí, že jsem si mohl přes víkend pohrát s modelem spadajícím do jakési „základní“ kategorie, která se sice bude vyznačovat o něco základnějšími parametry, ale zato lákavou nízkou cenou. Jinými slovy jsem lehce otestoval předprodukční verzi Samsungu OmniaLITE B7300 a vy si můžete přečíst, jak se mi v kostce líbila.Na úvod, jako obvykle, jedno důležité upozornění - tento článek není recenzí. Popisované zařízení nebylo podrobeno mému důkladnému testování a hnidopišskému odkrývání slabých míst. Jde o první, veskrze pozitivní dojmy s minimem kritických zkušeností. Pokud chcete znát i slabé stránky zařízení, musíte si počkat na podrobnou recenzi. Zařízení, ke kterému jsem se nachomýtl, bylo navíc předprodukční jednotkou, takže se finální verze může od této celkem dost lišit. Proto berte veškeré informace zde uvedené s rezervou, ve finále to může být jinak.Za zapůjčení zařízení děkuji společnosti Sunnysoft, která pro něj připravuje lokalizaci do maďarštiny, slovenštiny, chorvatštiny a srbštiny.

A ještě doplním, že je nutné mít stále na vědomí, že se jedná o základní model řady Samsung Omnia, takže parametry jsou takové či makové záměrně; pro fajnšmekry chystá Samsung high-endovou Omnii II.
Vzhled zařízení


Na první pohled je nová Omnie taková mladší sestřička prvního takto označeného modelu od Samsungu. Nabízí dost podobné rozměry, parametry i vlastnosti. Pokud se zaměříme na tvar a fyzickou velikost, není na tom B3700 špatně. Tělo přístroje je sice plastové, ale nevypadá nijak levně a jak povrchová úprava, tak barevná kombinace (kterých by mělo být v prodeji hned několik) je povedená a sedí ke kategorii, do které se zařízení řadí. Díky plastu je zařízení navíc velmi lehké, což nikdy neurazí.Po těle přístroje najdeme i několik tlačítek; pod displejem je to dvojice pro ovládání telefonního modulu a navíc i čtyřsměrový hlavní ovládací prvek, po stranách je navíc rozmístěno i dvoutlačítko pro regulaci hlasitosti a tlačítko vyvolávající programovou nabídku na straně levé, tlačítko pro uzamčení přístroje a extra tlačítko pro ovládání digitálního fotoaparátu na straně pravé. Netradičně nahoře je umístěn konektor pro připojení microUSB kabelu nebo sluchátek. A nejen konzervativní uživatele navíc potěší jak z boku volně přístupný slot pro microSD karty, který je jen chráněný malými dvířky, tak i tlačítko pro provedení softwarového resetu.Celkově to sice není žádný vyslovený luxus, ale jako ostatně u většiny vlastností tohoto zařízení platí, že vzhledem ke kategorii zařízení je to OK.
reklama
Nejnovější články
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
5.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km
Automobilka Mercedes-Benz poodhalila techniku nového luxusního elektrického sedan EQS. Novinka má nabídnout elektrický dojezd až 770 km. V prodeji bude i jako čtyřkolka a záruka na akumulátor bude na ujetí 250 tisíc km.
4.4.2021, aktualita, Milan Šurkala