Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE

Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE
, , preview
Po prvním, rozhodně nijak nesmělém kroku do světa mobilních dotykových komunikátorů bez klávesnice a dokonce i bez stylusu v podobě zařízení Samsung Omnia SGH-i900, si pro nás na letošní rok v Samsungu připravili Omnií hned několik.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE
  2. Parametry zařízení
  3. Nová verze Samsung TouchWiz, závěr
reklama
Já měl to štěstí, že jsem si mohl přes víkend pohrát s modelem spadajícím do jakési „základní“ kategorie, která se sice bude vyznačovat o něco základnějšími parametry, ale zato lákavou nízkou cenou. Jinými slovy jsem lehce otestoval předprodukční verzi Samsungu OmniaLITE B7300 a vy si můžete přečíst, jak se mi v kostce líbila.Na úvod, jako obvykle, jedno důležité upozornění - tento článek není recenzí. Popisované zařízení nebylo podrobeno mému důkladnému testování a hnidopišskému odkrývání slabých míst. Jde o první, veskrze pozitivní dojmy s minimem kritických zkušeností. Pokud chcete znát i slabé stránky zařízení, musíte si počkat na podrobnou recenzi. Zařízení, ke kterému jsem se nachomýtl, bylo navíc předprodukční jednotkou, takže se finální verze může od této celkem dost lišit. Proto berte veškeré informace zde uvedené s rezervou, ve finále to může být jinak.Za zapůjčení zařízení děkuji společnosti Sunnysoft, která pro něj připravuje lokalizaci do maďarštiny, slovenštiny, chorvatštiny a srbštiny.

A ještě doplním, že je nutné mít stále na vědomí, že se jedná o základní model řady Samsung Omnia, takže parametry jsou takové či makové záměrně; pro fajnšmekry chystá Samsung high-endovou Omnii II.
Vzhled zařízení


Na první pohled je nová Omnie taková mladší sestřička prvního takto označeného modelu od Samsungu. Nabízí dost podobné rozměry, parametry i vlastnosti. Pokud se zaměříme na tvar a fyzickou velikost, není na tom B3700 špatně. Tělo přístroje je sice plastové, ale nevypadá nijak levně a jak povrchová úprava, tak barevná kombinace (kterých by mělo být v prodeji hned několik) je povedená a sedí ke kategorii, do které se zařízení řadí. Díky plastu je zařízení navíc velmi lehké, což nikdy neurazí.Po těle přístroje najdeme i několik tlačítek; pod displejem je to dvojice pro ovládání telefonního modulu a navíc i čtyřsměrový hlavní ovládací prvek, po stranách je navíc rozmístěno i dvoutlačítko pro regulaci hlasitosti a tlačítko vyvolávající programovou nabídku na straně levé, tlačítko pro uzamčení přístroje a extra tlačítko pro ovládání digitálního fotoaparátu na straně pravé. Netradičně nahoře je umístěn konektor pro připojení microUSB kabelu nebo sluchátek. A nejen konzervativní uživatele navíc potěší jak z boku volně přístupný slot pro microSD karty, který je jen chráněný malými dvířky, tak i tlačítko pro provedení softwarového resetu.Celkově to sice není žádný vyslovený luxus, ale jako ostatně u většiny vlastností tohoto zařízení platí, že vzhledem ke kategorii zařízení je to OK.
reklama
Nejnovější články
Tesla zvyšuje dojezd Modelu S a X o 10 % Tesla zvyšuje dojezd Modelu S a X o 10 %
Automobilka Tesla přichází s užitečnými vylepšeními pro své vozy Model S a X. Díky o něco efektivnějším technologiím výrobce slibuje až o 10 % delší dojezd. Nové vozy umí také mnohem rychlejší 200kW nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tvůrce Tesly Model S se stal CEO konkurenčního Lucidu Tvůrce Tesly Model S se stal CEO konkurenčního Lucidu
Peter Rawlinson je tvůrcem známého elektromobilu Tesla Model S, nicméně nějakou dobu už pracuje u konkurenční společnosti Lucid Motors, která vyvíjí elektromobil Lucid Air. Nyní se stává CEO této společnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 8S a Huawei Y5 (2019): dva názvy, jinak skoro stejné telefony Honor 8S a Huawei Y5 (2019): dva názvy, jinak skoro stejné telefony
Společnosti Huawei a Honor tento týden představily dva nové smartphony. Větší rozdíly byste u nich ovšem hledali jen těžko, designem a především výbavou jsou totiž téměř totožné modely. Své zákazníky se nejspíš budou snažit získat hlavně cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seznam.cz nabízí smartphone od Samsungu plný svých aplikací Seznam.cz nabízí smartphone od Samsungu plný svých aplikací
Internetový gigant Seznam.cz by rád ještě výrazněji zasáhl do světa smartphonů. Ve spolupráci se Samsungen a Alza.cz přináší upraveny model Galaxy A40, který obsahuje všechny „seznamácké“ aplikace jako výchozí.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik