www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

První zkušenosti se službou Microsoft My Phone

První zkušenosti se službou Microsoft My Phone
, , preview
Jako jeden z prvních uživatelů v České republice jsem získal možnost registrovat se do betaverze nové služby Microsoft My Phone, kterou Microsoft představil na akci nazvané Mobile World Congress v Barceloně.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. První zkušenosti se službou Microsoft My Phone
  2. My Phone na stolním počítači, Závěr
reklama
K registraci jsem potřeboval šestnáct znaků dlouhý alfanumerický klíč, teprve po jeho zadání byl proces registrace dokončen. Registrace pro běžné uživatele je ale stále omezena, nejdříve je nutné se přihlásit do seznamu čekatelů, a teprve potom se můžete těšit na klíč a možnost dokončení registrace. Pokud vás zajímá, co pro nás Microsoft chystá, můžete si přečíst kompletní popis současné verze aplikace.Microsoft My Phone je online služba pro synchronizaci uživatelských dat mezi servery Microsoftu a mobilním zařízením se systémem Windows Mobile sestávající se z hlavní serverové části a malého klienta na mobilním zařízení, jehož instalace je prvním krokem po úspěšné registraci a přihlášení se ke službě. Toho docílíte prostým spuštěním mobilního prohlížeče a zobrazením konkrétní stránky, na kterou budete odkázáni po registraci. Pak už jen klasicky stáhnout soubor a nainstalovat. Časem by to mělo být ještě víc zjednodušeno s instalací přímo ze stolního počítače, ale je to beta, tak se nedivte.Pro případné uživatele jedno upozornění, jak se v praxi ukázalo, celkem důležité. Služba Microsoft My Phone je svázána vždy s jedním Live ID účtem a jako taková je určena pouze pro synchronizaci jedné sady informací, i když třebas na více zařízeních (což je princip zálohování a obnovení na jiný telefon). Někteří uživatelé sesynchronizovali zařízení svoje i manželky a pak se divili, že mají oba na zařízení nejen svoje věci, ale i věci toho druhého. Takže ještě jednou - každý člověk má pouze jeden Live ID účet a pouze jednu sadu informací. Pokud chcete synchronizovat dvě nebo více různých osob, musíte jim založit dva nebo více Live ID účtů. A v neposlední řadě nezapomínejte na to, že to je beta, takže nejlépe bude nesvěřovat systému hned z počátku vaše nejdůležitější a jinak nechráněná data, ano?
My Phone na zařízení


Jakmile je aplikace nainstalována na mobilním zařízení, můžeme ji spustit. Po prvním spuštění je samozřejmě nutná konfigurace. Celý proces je naprosto jednoduchý, nejdříve odsouhlasíte podmínky služby, pak zadáte svoje Live ID a heslo, a pak už necháte systém, aby se s tím popral sám. Pokud se mu to povede, přijde vám potvrzující email a na displeji se objeví nová obrazovka. Pokud ne, nejčastěji z důvodu špatného hesla, musíte postup opakovat.Po úspěšném přihlášení je nyní na displeji dialog, kde si nastavíte způsob aktualizace. Volíte mezi automatickým nebo manuálním na vyžádání. I když se standardně zálohují pouze informace z paměti telefonu (kontakty, kalendář, úkoly, textové zprávy, hudba, fotografie, videa a jiné dokumenty) a ne z paměťové karty (to musíte ručně zapnout), není snad nutné výslovně upozorňovat na to, že se jedná o spousty dat, a tak pokud nemáte neomezený datový tarif, raději automatiku ani nezapínejte. Pokud máte, jako já, nastavenou synchronizaci s Exchange serverem, konfigurátor vás navíc upozorní, že některé informace (kontakty, kalendář, úkoly) se se službou My Phone vůbec synchronizovat nebudou, musíte nejdříve synchronizaci s Exchange serverem ukončit.A tím je nastavení u konce. Poté se automaticky provede první synchronizace, následně si můžete prohlédnout nastavení nebo stav synchronizace. Všechny nastavené hodnoty si samozřejmě můžete snadno změnit a upravit, takže pokud jste během úvodní synchronizace něco zkazili, žádný strach, jde to opravit.reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala