Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První spekulace o Samsungu Galaxy S8: 4K displej a duální foťák

20.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Další Samsung Galaxy S8 se má představit asi za tři čtvrtě roku, ale již teď se objevují první spekulace, jaké by mohl mít specifikace. V první řadě má překvapit displej s opravdu vysokým rozlišením.
Objevují se první úniky informací o novém Samsungu Galaxy S8, který bude nejspíše představen až na konci února příštího roku. I u letošního modelu se objevilo velké množství spekulací, jež se nakonec vesměs potvrdily.

První informace hovoří o displeji. Ten by měl mít rozlišení 4K, tedy 2160×3840 px. Takové rozlišení už nemá pro normální použití telefonu smysl. Samsung by byl druhým výrobcem s telefonem se 4K displejem. Prvním bylo Sony s Xperií Z5 Premium, samotné Sony následně přiznalo, že telefon téměř nevyužívá všechny pixely, aby se zvýšila výdrž.

Podobný osud může potkat i Samsung, lidem by se nemuselo tak vysoké rozlišení líbit, protože by zkracovalo výdrž. Na druhou stranu 4K rozlišení u Samsungu dává smysl, v kombinaci s GearVR se při tak vysokém rozlišení zlepší vizuální zážitek. Lidé se v takovém případě dívají na displej více zblízka, takže mohou rozeznat rastr displeje i při 2K rozlišení.

Dále se hovoří o duálním fotoaparátu, Sony, což je dnes největší výrobce snímacích čipů pro telefony, očekává výrazný nástup duálních fotoaparátů. To umožní zajímavé fotografické efekty a také to zlepší kvalitu obrazu. Primárním účelem duálních fotoaparátů však není zachycení 3D obrazu.

S velkou pravděpodobností bude v telefonu tikat procesor Snapdragon 830 od Qualcommu, který sice ještě nebyl představen, ale objevily se o něm první informace. Měl by být vyroben na 10nm procesu a měl by přijít zase s vlastními jádry od Qualcommu. Je možné, že telefon přijde ve více procesorových variantách, Samsung má vlastní procesorovou divizi, která vždy vrcholnému Snapdragonu vytvoří konkurenta.

Dále se mluví o certifikaci IP68. Samsung již zvýšenou ochranu ve svých telefonech používal, proto se jedná o logický krok. Postupem času se jistě budou objevovat další úniky, které se budou i zpřesňovat.

Zdroj: PhoneArena
reklama