Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První spekulace o Galaxy Note 10 jsou tady

26.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Galaxy S10 se ještě ani nedostalo do obchodů, ale už se začínají rojit spekulace o dalším špičkovém modelu – Galaxy Note 10. Samsung údajně použije čtveřici zadních fotoaparátů a nepatrně větší displej než u aktuální generace, odstranit by mohl 3,5mm jack.
Samsung by měl v létě představit druhou vlajkovou loď pro rok 2019. Ačkoliv to není stoprocentně potvrzeno, novinka by měla nést název Galaxy Note 10. Už vloni na podzim na světlo světa prosákly informace o kódovém značení „Da Vinci“, teď se k tomu přidalo i údajné modelové číslo SM-N975F. Skalní fanoušci jihokorejské značky si možná všimnou, že poslední číslicí je 5 místo 0, jako tomu bývalo u většiny dosavadních modelů z řady Galaxy Note. Vysvětlením by mohla být spekulace, že se jedná o variantu s podporou 5G sítí. Kromě toho by ovšem mohla být dostupná také levnější 4G varianta, neboť 5G do konce roku 2019 nebude dostatečně rozšířeno ani v nejvyspělejších regionech.

 
Prvním Samsungem se čtyřmi zadními fotoaparáty se stal model Galaxy S10 5G
 
Další část spekulace, kterou poprvé zveřejnil web Sammobile, se týká čtyř zadních fotoaparátů. Není ovšem jasné, zda Galaxy Note 10 využije zcela stejnou konfiguraci jako Galaxy S10 5G, nebo výrobce provede nějaké změny. Připravovaný model by měl mít oproti aktuálnímu Galaxy Note 9 větší displej. Místo 6,4" panelu by měla být použita úhlopříčka 6,66", tedy přibližně o 8 % větší. Na celkových rozměrech smartphonu by se to ovšem nemuselo vůbec podepsat vzhledem k dalšímu ztenčení rámečků a použití displeje Infinity-O, který obsahuje otvor pro čelní fotoaparát. Beze změny by mohl zůstat také poměr stran 19,5:9.
 
V minulosti se objevila také zpráva, která některé fanoušky nejspíš nepotěší. Samsung totiž možná u Galaxy Note 10 odstraní 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Následoval by tak Apple a další konkurenci, která tak u high-endových modelů učinila už dávno. Uživatelům by nezbylo jinak, než použít adaptér na USB Type-C nebo bezdrátová sluchátka.
 


reklama