Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První pořádný pohled na OnePlus 7. Čekejte výsuvnou kameru

4.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevily počítačové rendery, které by měly ukazovat chystaný smartphone OnePlus 7 ze všech úhlů. Nejzajímavějším designovým prvkem se nejspíš stane výsuvný čelní fotoaparát, který by umožnil odstranit nevkusný výřez displeje.
Pokud bude OnePlus pokračovat v dosavadní tradici, přibližně za dva měsíce představí nového „zabijáka vlajkových lodí“. O připravovaném modelu OnePlus 7 se sice v minulých týdnech objevilo pár střípků, ale zatím nejzásadnější únik informací představují počítačové rendery vytvořeném známým „leakerem“, který si říká @OnLeaks. Z jeho pera vyšlo nespočet renderů dosud nepředstavených smartphonů, a v naprosté většině případů byly poměrně přesné. Proto ani v případě OnePlus 7 nemáme důvod pochybovat, navíc obrázky odpovídají dřívějším spekulacím. CEO společnosti OnePlus Pete Lau měl prototyp telefonu přivézt na nedávný veletrh MWC 2019 v Barceloně, ale rozhodl se neukázat novinku veřejnosti.
 
 
My si ovšem design „sedmičky“ můžeme prohlédnout na počítačových renderech. Z nich vyplývá, že se výrobce bude držet designového jazyka předchozího modelu. Vidět můžeme podobně tvarované skleněné tělo i shodně umístěný modul zadního fotoaparátu. Přece jen ovšem k pár výrazným změnám došlo. Pokud se vrátíme k hlavnímu fotoaparátu, místo dvou objektivů nyní můžeme spatřit tři. Můžeme očekávat, že každý z nich bude mít jiné parametry, aby pokryly různé scénáře. Ještě zajímavější je ovšem přední fotoaparát, který už nenajdeme ve výřezu displeje jako doposud. Přesunul se totiž do vysouvací konstrukce, takže bude viditelný pouze při pořizování selfie nebo videohovorech. Toto řešení umožní dosáhnout, že přibližně 6,5” AMOLED displej zabírá až 95 % čelní plochy zařízení.
 
 
Umístění tlačítek a konektorů by mělo zůstat velmi podobné, marné byste opět hledali 3,5mm audio jack. Rozměry smartphonu by měly činit 162,6 x 76 x 8,8 mm, v místě fotoaparátu tloušťka údajně vzroste na 9,7 mm. Z hlediska výbavy očekáváme, že OnePlus zůstane u displeje věrně rozlišení Full HD+ a jako procesor zvolí aktuální Snapdragon 855, i když bez modemu pro sítě 5G. Pete Lau se nedávno nechal slyšet, že ani u svého nejnovějšího společnost nepoužije bezdrátové nabíjení. Uvnitř zařízení by se mohla nacházet také minimálně 6GB RAM a baterie o velkorysé kapacitě 4 150 mAh.
 
 


reklama