www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

První pohled: Outlook Mobile a Microsoft Exchange 2010

První pohled: Outlook Mobile a Microsoft Exchange 2010
, , preview
Mobilní verze poštovního klienta je vylepšována téměř nepřetržitě již od prvních verzí systému Windows Mobile a nejinak tomu je i v současnosti. Na rozdíl od ostatních vlastností systému ale frekvence změn nezáleží na samotném Windows Mobile, ale především na novinkách na "serverovém konci" tohoto symbiotického systému, který reprezentuje produkt zvaný Microsoft Exchange Server.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. První pohled: Outlook Mobile a Microsoft Exchange 2010
  2. Outlook Mobile (Outlook Live), synchronizace SMS zpráv
reklama
A právě připravovaný Exchange 2010 nabídne pro Windows Mobile zařízení mnoho nových a velmi zajímavých funkcí. Stručný přehled funkcí a novinek jsme si představili v této novince, dnes se na to samé téma podíváme trochu podrobněji.

Jen pro pořádek pro ty, kteří slyší název Exchange Server poprvé. Exchange Server je softwarový serverový produkt z dílny společnosti Microsoft, který je v prvé řadě určen pro zajištění emailových, skupinových a kalendářových služeb především ve firemním prostředí. Jedná se o robustní systém určený jak pro malou firmu o 20 uživatelích, tak nadnárodní společnost s desetitisíci zaměstnanci. Z hlediska Windows Mobile je klíčovou částí systému nástroj zvaný Exchange ActiveSync, který zajišťuje oboustrannou synchronizaci dat mezi serverem a mobilním zařízením. Díky tomu tak můžete mít svá data (emaily, kalendář a další) neustále při sobě.

Vzhledem k tomu, že jak Exchange Server 2010, tak i mobilní klient pro Windows Mobile jsou stále v předprodukční verzi, neberte článek jako zcela vyčerpávající studnici informací, ale spíš jen podrobnější přehled toho zajímavého a důležitého, co se na nás chystá. V některých částech článku budu čerpat i z výborného seriálu od Martina Pavlise publikovaného na Technetu, kde najdete podrobný výpis novinek v Exchange Serveru 2010.


Instalace


Když pomineme změnu názvu, která je sice významná, ale z praktického hlediska jinak nezajímavá (navíc se ještě přesně neví, jestli bude název Outlook Mobile změněn na Outlook Live i v mobilní verzi), první skutečná novinka na nás čeká hned u instalace a vůbec způsobu distribuce jak první instalované verze aplikace, tak i verzí následujících. Instalační soubor, který jsem si nainstaloval na zařízení, totiž není samotná aplikace Outlook Mobile, ale pouze prostředek pro instalaci, kterou si nejdříve stáhne z Exchange Serveru. Po instalaci je pak možné nastavit automatické zjišťování nových verzí, takže v budoucnu budete mít možnost používat aktuální verzi bez toho, abyste si museli čekat na výrobce/operátory a jejich novou verzi ROM.Ale zpět k samotné instalaci. Spuštění instalačního .CABu nainstaluje aktualizační program a vytvoří odkaz v nabídce Start, pro pokračování je nutné spustit aplikaci nazvanou "Outlook Mobile Setup". Ta nejdříve zjistí, jestli není k dispozici novější verze Outlook Mobile a pokud ano (v našem případě samozřejmě bude), začne ji stahovat a po stáhnutí nainstaluje. Vše plně automaticky. Pak už se objeví jen výzva k restartu zařízení a máme instalaci u konce.Po instalaci je nutné provést první synchronizaci dat se serverem. Pokud jste v okamžiku instalace již měli zařízení sesynchronizované, přesto je vynucená kompletní synchronizace, při které přijdete o všechny změny na zařízení vytvořené od poslední synchronizace. Takže pozor při testování.Nyní máme na zařízení nainstalovanou nejnovější aplikaci a aktuální data, můžeme si je tedy prohlédnout.
reklama
Nejnovější články
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala