Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První Dual SIM iPhone si nejspíš nekoupíte

6.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Další zdroj potvrdil, že jeden z letošních iPhonů přijde ve variantě s podporou dvou SIM karet. Na českém trhu si ji ovšem patrně nepořídíme. Objevila se také spekulace, že Apple z balení příštích iPhonů odstraní sluchátkový adaptér.
Apple letos představí tři nové smartphony – 5,8" OLED iPhone X, 6,1" OLED iPhone X Plus a 6,1" LCD iPhone 9. Některé zdroje ovšem uvádějí čtyři nové modely, neboť poslední jmenovaný iPhone přijde údajně také ve verzi Dual SIM. Vůbec poprvé tedy Apple nabídne smartphone s podporou dvou SIM karet, která je přitom u mnoha konkurenčních výrobců dlouholetým standardem. Nejásejte ovšem předčasně, podle posledních spekulací bude Dual SIM iPhone určen výhradně pro čínský trh, kde uživatelé často používají více telefonních čísel. Na druhou stranu jsou telefony na dvě SIM karty populární i na jiných trzích, takže snad se později čtvrtý iPhone rozšíří mimo Čínu.
 
 
Poslední údajná fotografie iPhonu 9 dost možná zobrazuje jen nefunkční kopii, ale naznačuje nám možnou podobu designu
 
iPhone s 6,1" LCD displejem by měl být nejlevnější novinkou z očekávané trojice, respektive čtveřice modelů. Finální název prozatím neznáme, ale často je na novinku odkazováno jako na iPhone 9. Na většině světových trhů by měl být dostupný ve verzi Single SIM, tedy s jedním slotem na SIM kartu. Telefon by měl měřit 147,12 mm na výšku a 71,52 mm na šířku, takže by měl být o něco větší než současný iPhone X (s 5,8" displejem). Po stránce designu bude nejspíš použita osvědčená kombinace skleněných zad s kovovým rámem. Jedním z kroků, jak snížit prodejní cenu, by mělo být použití pouze jednoho zadního fotoaparátu namísto duálního.
 
 

iPhony bez sluchátkového adaptéru v balení?

 
V minulých dnech se ohledně nových iPhonů objevila ještě jedna spekulace, která fanoušky nejspíš nepotěší. Podle analytické společnosti Barclays bude v základním balení všech nových iPhonů chybět adaptér, který umožnil do Lightning portu připojit standardní sluchátka s 3,5mm audio konektorem. Po odstranění jacku tedy Apple zase trochu zkomplikuje život uživatelům, kteří používají běžná drátová sluchátka (a nespokojí se s originálními od Applu). Pokud vám tedy nezůstane doma adaptér z předchozího iPhonu, budete si muset koupit nový. Dodejme, že originální adaptér z Ligtning portu na 3,5mm audio jack se samostatně prodává za 279 Kč s DPH.
 


reklama