Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Průzkumy Applu napovídají, že iPhone 13 přijde o USB kabel a získá Touch ID

14.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Apple rozesílá průzkumy mezi své zákazníky, které jí pomáhají získat jejich názory. Otázky napovídají, nad čím Apple vlastně uvažuje a čeho bychom se mohli brzy dočkat. Možná tak z balení zmizí USB kabel.
Dotazníky, kterými společnost Apple zjišťuje názory svých uživatelů, svými otázkami dobře napovídají, čeho bychom se mohli dočkat. Na základě odezvy uživatelů se zjistilo, že se jim s každým novým iPhonem doma hromadí nabíjecí adaptéry, což spolu s ekologickým zaměřením firmy vyústilo v jejich odstranění. Podobně tak zmizela i drátová sluchátka EarPods. Jistě z toho nejsou všichni nadšení, což určitě platí především pro první majitele iPhonu. Jistě se to ale líbí Applu, který má nižší náklady na každém prodaném balení telefonu, a pokud člověk bude chtít toto příslušenství, ještě si ho zaplatí. Dvě, no s nižším zatížením životního prostředí vlastně tři mouchy jednou ranou.
 
Apple iPhone 12
 
Otázky z posledních dotazníků napovídají, že by z balení mohl zmizet dokonce i USB kabel. Vzhledem k nepříliš dobré výdrži originálních kabelů Apple to ale asi nebude nejlepší nápad. Získal by akorát Apple (a jiní výrobci USB/Lightning kabelů), ale ne zákazník a asi ani životní prostředí, protože kabel by si museli dřív nebo později koupit taky. Možná i několik kabelů pro případy, když zrovna ten jeden není k dispozici.
 
Další otázky mířily na spokojenost lidí s Face ID, což naopak napovídá, že bychom se u iPhonu 13 mohli dočkat existence Face ID i Touch ID zároveň. Zda bude snímač otisků prstů v displeji nebo na zapínacím tlačítku, to nevíme. Známý analytik Ming-Chi Kuo pak prozradil, že by se Apple s iPhonem 13 měl vrátit ke klasickému rozvrhu, tedy k uvádění telefonů opět v polovině září. Letos to kvůli koronavirové pandemii nevyšlo. 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama