www.svetmobilne.cz
>
>
>

Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi

Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
, , aktualita
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
K oblíbeným
reklama
V září loňského roku vyšel Tor, známý dosud hlavně z desktopových počítačů, také pro smartphony s Androidem. To se ovšem jednalo o testovací sestavení, kterých od té doby vyšel nespočet. Až tento týden, kdy vyšla verze 8.5, můžeme konečně hovořit o stabilním sestavení. Vývojáři si totiž jsou jisti, že mobilní prohlížeč nabídne plnou ochranu, kterou uživatelé znají z verze pro počítače. Ačkoliv verze pro Android stále neobsahuje všechny funkce, po stránce bezpečnosti by měla být srovnatelná. Prostřednictvím šifrovaných paketů a velkého množství serverů anonymizuje uživatele při prohlížení internetu.
 
 
Znemožňuje tak sledování poskytovatelem připojení či vládou, naopak umožňuje přistupovat i k webům blokovaným v dané zemi. Tor tedy může posloužit k obcházení cenzury v zemích s nesvobodnými režimy. Na druhou stranu zpřístupňuje síť Tor také řadu nelegálních činností včetně prodeje drog nebo dětské pornografie. Po dokončení každé relace jsou automaticky smazána všechna data o prohlížení, takže vyšší soukromí poskytuje prohlížeč i v tomto ohledu. Stojí přitom na základech Firefoxu, takže na uživatele čeká povědomé rozhraní. Vzhledem k samotné povaze sítě Tor nepřekvapí, že rychlost načítání není zrovna nejvyšší a na řadě webů se může objevit problém s tím, že je uživatel zaměněn s botem a musí tak třeba vyplňovat ověření přes captcha.
 
Tor pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store, v nabídce zůstává také alpha verze, která rychleji získává nové funkce, ale může obsahovat chyby. Pokud jste dosud používali řešení jako Orbot nebo Orbox, může teď být ten správný čas pro přechod na prohlížeč Tor. A pakliže hledáte verzi pro iOS, máme pro vás špatnou zprávu. Politika Applu znemožňuje používat internetové prohlížeče s jinými než vlastními jádry, proto Tor pro iOS nevyjde. Jako alternativu vývojáři doporučují Onion Browser, který je dostupný pro iPhone a iPad.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala