www.svetmobilne.cz
>
>
>

Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi

Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
, , aktualita
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
K oblíbeným
reklama
V září loňského roku vyšel Tor, známý dosud hlavně z desktopových počítačů, také pro smartphony s Androidem. To se ovšem jednalo o testovací sestavení, kterých od té doby vyšel nespočet. Až tento týden, kdy vyšla verze 8.5, můžeme konečně hovořit o stabilním sestavení. Vývojáři si totiž jsou jisti, že mobilní prohlížeč nabídne plnou ochranu, kterou uživatelé znají z verze pro počítače. Ačkoliv verze pro Android stále neobsahuje všechny funkce, po stránce bezpečnosti by měla být srovnatelná. Prostřednictvím šifrovaných paketů a velkého množství serverů anonymizuje uživatele při prohlížení internetu.
 
 
Znemožňuje tak sledování poskytovatelem připojení či vládou, naopak umožňuje přistupovat i k webům blokovaným v dané zemi. Tor tedy může posloužit k obcházení cenzury v zemích s nesvobodnými režimy. Na druhou stranu zpřístupňuje síť Tor také řadu nelegálních činností včetně prodeje drog nebo dětské pornografie. Po dokončení každé relace jsou automaticky smazána všechna data o prohlížení, takže vyšší soukromí poskytuje prohlížeč i v tomto ohledu. Stojí přitom na základech Firefoxu, takže na uživatele čeká povědomé rozhraní. Vzhledem k samotné povaze sítě Tor nepřekvapí, že rychlost načítání není zrovna nejvyšší a na řadě webů se může objevit problém s tím, že je uživatel zaměněn s botem a musí tak třeba vyplňovat ověření přes captcha.
 
Tor pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store, v nabídce zůstává také alpha verze, která rychleji získává nové funkce, ale může obsahovat chyby. Pokud jste dosud používali řešení jako Orbot nebo Orbox, může teď být ten správný čas pro přechod na prohlížeč Tor. A pakliže hledáte verzi pro iOS, máme pro vás špatnou zprávu. Politika Applu znemožňuje používat internetové prohlížeče s jinými než vlastními jádry, proto Tor pro iOS nevyjde. Jako alternativu vývojáři doporučují Onion Browser, který je dostupný pro iPhone a iPad.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala