www.svetmobilne.cz
>
>
>

Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi

Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
, , aktualita
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
K oblíbeným
reklama
V září loňského roku vyšel Tor, známý dosud hlavně z desktopových počítačů, také pro smartphony s Androidem. To se ovšem jednalo o testovací sestavení, kterých od té doby vyšel nespočet. Až tento týden, kdy vyšla verze 8.5, můžeme konečně hovořit o stabilním sestavení. Vývojáři si totiž jsou jisti, že mobilní prohlížeč nabídne plnou ochranu, kterou uživatelé znají z verze pro počítače. Ačkoliv verze pro Android stále neobsahuje všechny funkce, po stránce bezpečnosti by měla být srovnatelná. Prostřednictvím šifrovaných paketů a velkého množství serverů anonymizuje uživatele při prohlížení internetu.
 
 
Znemožňuje tak sledování poskytovatelem připojení či vládou, naopak umožňuje přistupovat i k webům blokovaným v dané zemi. Tor tedy může posloužit k obcházení cenzury v zemích s nesvobodnými režimy. Na druhou stranu zpřístupňuje síť Tor také řadu nelegálních činností včetně prodeje drog nebo dětské pornografie. Po dokončení každé relace jsou automaticky smazána všechna data o prohlížení, takže vyšší soukromí poskytuje prohlížeč i v tomto ohledu. Stojí přitom na základech Firefoxu, takže na uživatele čeká povědomé rozhraní. Vzhledem k samotné povaze sítě Tor nepřekvapí, že rychlost načítání není zrovna nejvyšší a na řadě webů se může objevit problém s tím, že je uživatel zaměněn s botem a musí tak třeba vyplňovat ověření přes captcha.
 
Tor pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store, v nabídce zůstává také alpha verze, která rychleji získává nové funkce, ale může obsahovat chyby. Pokud jste dosud používali řešení jako Orbot nebo Orbox, může teď být ten správný čas pro přechod na prohlížeč Tor. A pakliže hledáte verzi pro iOS, máme pro vás špatnou zprávu. Politika Applu znemožňuje používat internetové prohlížeče s jinými než vlastními jádry, proto Tor pro iOS nevyjde. Jako alternativu vývojáři doporučují Onion Browser, který je dostupný pro iPhone a iPad.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala