Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si poslední plány Googlu na nové sídlo v Mountain View

5.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google už před dvěma lety oznámil záměr vybudovat nový kampus v Mountain View, který by využíval přesunovatelné konstrukce podobné stanům. Od té doby ovšem americký gigant musel učinit řadu změn, poslední plány byly úřady zveřejněny nedávno.
V roce 2015 zveřejnil Google první vize, jak by měl vypadat jeho nový kampus v kalifornském Mountain View. Jednalo se o dost ambiciózní projekt počítající s lehkými konstrukcemi, které by bylo dokonce možné přesouvat. Od té doby prošly návrhy řadou změn, před nedávnem byla zveřejněna jejich poslední verze, kterou už projednávají zástupci města Mountain View. Hlavní budova, která doplní již existující, byla inspirována obrovským stanem. Plášť umožní regulovat teplotu, kvalitu ovzduší i hluk uvnitř.

Celý prostor má být otevřený veřejnosti, poskytne tedy obchody, restaurace a veřejná prostranství nejen zaměstnancům, ale také místním obyvatelům či turistům. Google při návrhu nešetřil zelení, součástí komplexu jsou proto nejrůznější přírodní prostory a malé parky. Zaměstnanci i návštěvníci budou moci k trávení času využívat jak rozlehlá náměstí, tak skrytá a klidná zákoutí. Vše potom propojuje hustá síť chodníků a cyklostezek. Své kanceláře zaměstnanci naleznou v horním patře budovy, podle návrhu se má jednat o vysoce flexibilní prostory.

Návrh nového kampusu v současné době projednává městská rada v Mountain View. Až po schválení projektu bude moci být zahájena samotná stavba, která bude podle odhadů Googlu trvat maximálně třicet měsíců.


Obrazem: Nejnovější podoba chystaného kampusu Googlu v Mountain Viewreklama