Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro v předstihu

7.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Netrpělivě vyhlížíte nové vlajkové lodě Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro? Máme pro vás dobrou zprávu. Design telefonů si můžete prohlédnout už nyní díky uniklým oficiálním renderům. A známe také některé detaily o výbavě.
Možná patříte mezi fanoušky Huawei, kteří mají v diáři zapsané datum 16. října 2018. Právě v tento den se totiž oficiálně představí nové vlajkové lodě čínského výrobce. Střípky informací o těchto modelech ovšem postupně unikají na světlo světa už několik měsíců, s blížícím se datem představení se navíc zvyšuje jejich četnost i kvalita. Během víkendu přinesl novinář Roland Quandt z německého webu WInfuture.de údajné oficiální rendery obou modelů. Jejich pravost sice nikdy nemůžeme potvrdit na 100 %, ale jedná se o jeden z nejspolehlivějších zdrojů informací o dosud nepředstavených zařízeních.
 
 
A představení začneme vyšším modelem Huawei Mate 20 Pro, který údajně dostane do vínku 6,3" OLED displej s rozlišením 3120 x 1440 pixelů a jemným zahnutím na bocích. V horní části je narušen poměrně velkým výřezem, kde by se mohl nacházet modul pro rozpoznání obličeje ve stylu Face ID od Applu. Z obrázku je ovšem zřetelně patrný pouze telefonní reproduktor a přední fotoaparát. Huawei by měl právě u tohoto modelu poprvé použít čtečku otisků prstů integrovanou přímo v displeji. I z tohoto důvodu už senzor nenajdeme na zádech telefonu, jak jsme byli zvyklí u modelu Mate 10 Pro.
 
Výrazným prvek je potom modul se třemi zadními fotoaparáty, který je doplněn o LED blesk. Ani tentokrát nechybí logo společnosti Leica, která se údajně podílela na vývoji fotoaparátů. Každý z objektivů by měl mít jiné clonové číslo (od f/1.8 po f/2.4) a především rozdílnou ohniskovou vzdálenost 16 až 80 mm. Zajímavostí, kterou by měl nabídnout Huawei Mate 20 Pro, je schopnost bezdrátově nabíjet sluchátka Huawei FreeBuds 2.
 
 
Huawei Mate 20 by měl být vybaven 6,53" LCD displejem o rozlišení 2244 x 1080 pixelů. Render odhalil velmi úzké rámečky a především malý výřez ve tvaru kapky, kde se nachází čelní fotoaparát. Na zádech se nachází tři fotoaparáty i čtečka otisků prstů, která značí, že levnější model nebude mít senzor integrovaný v displeji. Oba telefony patrně nabídnou procesor Kirin 980 založený na 7nm výrobním procesu a doplněný o 4GB až 8GB RAM i rychlé úložiště UFS 2.1 o kapacitě od 64 GB do 512 GB.
 
Zdroj: Winfuture.de (1, 2)


reklama