Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si Galaxy Note 10 a Note 10 Pro v předstihu

8.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Spolehlivý zdroj tento týden zveřejnil rendery dlouho očekávaných novinek od Samsungu. Můžeme si tak porovnat design smartphonů Galaxy Note 10 Pro a Galaxy Note. Který z modelů se vám líbá více?
Zatím nejlepší pohled na připravovanou řadu Galaxy Note 10 nám přinesl Steve Hemmerstoffer, známější jako @OnLeaks. Tento týden zveřejnil počítačové rendery smartphonů Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro. Pojďme proto nahlédnout, jak by měly nové modely vypadat a jaké budou jejich hlavní designové rozdíly.
 
 
Telefony jsou si velice podobné, pokud byste ovšem obě varianty Galaxy Note 10 položili vedle sebe, nelze nepoznat rozdíl. Ten první spočívá už v rozměrech, neboť Note 10 Pro používá 6,73" displej, zatímco Note 10 pouze 6,3". V obou případech potom údajně půjde o panely typu AMOLED s malým otvorem pro 10MPx čelní fotoaparát (Infinity-O), a to netradičně umístěným uprostřed horní části – nikoliv nedaleko rohu jako u řady Galaxy S10. Displeje by měly mít velmi tenké spodní a horní rámečky, na bocích potom patrně budou zakřivené. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů integrovaná v displeji.
 
Při pohledu na zadní stranu se dostáváme k dalším rozdílům mezi oběma modely. Galaxy Note 10 Pro údajně dostane do vínku čtyři fotoaparáty, které by měly být srovnatelné s Galaxy S10 5G. Pokud je tato spekulace pravdivá, tak vyšší model nabídne 12MPx hlavní snímač s variabilní clonou, 12MPx ultraširokoúhlý snímač a 16MPx telefoto snímač, který poslouží jako 2x optický zoom. K tomu se ještě přidá 3D senzor ToF, který by měl naopak chybět u menšího Galaxy Note 10.
 
 
Na renderech můžeme vidět otvor pro dotykové pero S Pen ve spodní částí telefonu, kde se nachází také port USB Type-C a jeden ze stereo reproduktorů (druhý se nachází u sluchátka). Horní strana potom ukrývá infraport pro dálkové ovládání domácích spotřebičů, naopak marně byste hledali 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Zdá se tedy, že předchozí informace byly pravdivé a Samsung se rozhodl tento konektor odstranit. Naopak spekulace o nahrazení běžných tlačítek na boku dotykovými tyto rendery nepotvrzují.
 
A čím by měly být telefony poháněny? Americké verze údajně dostanou Snapdragon 855, evropské potom nový procesor od Samsungu. Konkrétně by se mělo jednat o Exynos 9825, vylepšenou verzi Exynosu 9820 z Galaxy S10. K oficiálnímu představení řady Galaxy Note 10 by mělo dojít okolo 10. srpna.
 
 
 


reklama