www.svetmobilne.cz
>
>
>

Prodeje Tesly v Číně údajně klesají, místo importu by měla více exportovat

Prodeje Tesly v Číně údajně klesají, místo importu by měla více exportovat
, , aktualita
Zatímco ještě nedávno to vypadalo, že Čína bude pro Teslu zlatý důl, po několika kontroverzních problémech údajně prodeje a počty objednávek klesají. Teprve až postupem času ale uvidíme, zda se nějak změní dlouhodobě rostoucí trend. Doplněno o údaje z května.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla nemá v posledních týdnech v Číně zrovna lehkou pozici. Zatímco ještě pár měsíců zpátky se díky Číně dramaticky zvyšovaly prodeje, nyní možná nabírá situace opačný směr. Důvodů je hned několik. V polovině března Čína zakázala majitelům Tesel vjezd do vojenských areálů kvůli obavám, že by kamery vozů mohly zasílat data o základnách zpět do USA. Tesla Čínu ujistila, že data zůstávají v Číně.
 
Tesla Model 3
 
Na autosalonu v Šanghaji v dubnu protestovala žena proti Tesle kvůli údajným problémům s brzdami, důvěře nedodávají ani různé svolávací akce týkající se např. problémů s bezpečnostními pásy nebo problémů se šrouby na koly. V tom ale Tesla zdaleka není sama, svolávací akce mají v podstatě všechny automobilky, takže zde nejde o nic výjimečného.
 
Podle posledních čísel tak v březnu Tesla prodala 35.478 vozů vyrobených ve své čínské továrně, zatímco v dubnu tento počet klesl na 25.845 (-27 %). Klesnout měly údajně i nové objednávky. Čínské zastoupení Tesly se nicméně brání, že dodávky nejsou vyřizovány ve stejném měsíci jako objednávky, takže s čísly je potřeba nakládat opatrně a nějakou zásadnější změnu v počtech budeme moci vyhodnotit až v průběhu léta. Snížení dodávek bylo dle Tesly způsobeno také tím, že byla na dva týdny odstavena výroba kvůli úpravám na výrobní lince. To ukazují i právě zveřejněná květnová čísla, kde Tesla zaznamenala prodej 33.463 vozů vyrobených ve své čínské továrně, tedy opět blízko březnovým číslům.
 
Někteří analytici předpovídají, že zatímco dosud Tesla do Číny dovážela některé verze svých vozů (čímž doplňovala zdejší výrobu), nyní by měla zvyšovat export svých vozů vyrobených v Číně, aby tím pomáhala uspokojit poptávku v ostatních oblastech včetně Evropy. Právě v dubnu totiž export z čínské továrny tvořil poměrně výrazný počet 14.174 vozů, což je nemalý podíl. Nicméně tu máme nově květnová čísla, která toto nabourávají, exportovaných vozů bylo jen 11.527, takže se procento čínských vozů prodaných v Číně opět zvýšilo. Jasnější závěry tak bude možné dělat až z dlouhodobějšího horizontu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář