www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Prodeje notebooků nadále klesají, nejvíce u Toshiby

Prodeje notebooků nadále klesají, nejvíce u Toshiby
, , aktualita
Podle posledních statistik společnosti TrendForce došlo k dalšímu meziročnímu poklesu prodeje notebooků. Některé značky prodaly o téměř čtvrtinu méně zařízení, u Toshiby byl potom pokles více než 60%. Na předních příčkách zůstává Lenovo a HP.
K oblíbeným
reklama
V první polovině letošního roku se po celém světě prodalo 74 milionů notebooků, což je o 4 % méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Tvrdí to nejnovější statistiky analytické společnosti TrendForce, podle kterých zůstává jedničkou mezi výrobci Lenovo s 21,8% podílem. Meziročně prodal čínský výrobce o 4 % více mobilních počítačů. Po krku mu ovšem jde HP (21,3 %), které dokonce bylo ve druhém čtvrtletí 2016 úspěšnější než Lenovo. I prodeje HP ve srovnání s první polovinou loňského roku narostly, i když jen o symbolických 1,6 %.

Nejvíce si polepšil Dell, který meziročně prodal o 11 % více notebooků, s 15,3% podílem se tak drží na bronzové příčce. Posledním, komu prodeje neklesly, je Asus, který si utrhl 10,9% podíl. Slavit naopak nemohou v Applu ani Aceru, kde zaznamenaly pokles 23,4 %, respektive 22,2 %. Úplně nejhůře z předních výrobců si ovšem vedla Toshiba, která ve srovnání se stejným obdobím loňského roku prodala o 62,6 % méně notebooků.

Není divu, že na jaře začalo spekulovat o tom, že japonský výrobce opustí trh s notebooky. To ale o pár měsíců později zástupci Toshiby popřeli s tím, že se chce firma nadále soustředit na modely pro podnikovou sféru.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
20.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala