www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Prodeje notebooků nadále klesají, nejvíce u Toshiby

Prodeje notebooků nadále klesají, nejvíce u Toshiby
, , aktualita
Podle posledních statistik společnosti TrendForce došlo k dalšímu meziročnímu poklesu prodeje notebooků. Některé značky prodaly o téměř čtvrtinu méně zařízení, u Toshiby byl potom pokles více než 60%. Na předních příčkách zůstává Lenovo a HP.
K oblíbeným
reklama
V první polovině letošního roku se po celém světě prodalo 74 milionů notebooků, což je o 4 % méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Tvrdí to nejnovější statistiky analytické společnosti TrendForce, podle kterých zůstává jedničkou mezi výrobci Lenovo s 21,8% podílem. Meziročně prodal čínský výrobce o 4 % více mobilních počítačů. Po krku mu ovšem jde HP (21,3 %), které dokonce bylo ve druhém čtvrtletí 2016 úspěšnější než Lenovo. I prodeje HP ve srovnání s první polovinou loňského roku narostly, i když jen o symbolických 1,6 %.

Nejvíce si polepšil Dell, který meziročně prodal o 11 % více notebooků, s 15,3% podílem se tak drží na bronzové příčce. Posledním, komu prodeje neklesly, je Asus, který si utrhl 10,9% podíl. Slavit naopak nemohou v Applu ani Aceru, kde zaznamenaly pokles 23,4 %, respektive 22,2 %. Úplně nejhůře z předních výrobců si ovšem vedla Toshiba, která ve srovnání se stejným obdobím loňského roku prodala o 62,6 % méně notebooků.

Není divu, že na jaře začalo spekulovat o tom, že japonský výrobce opustí trh s notebooky. To ale o pár měsíců později zástupci Toshiby popřeli s tím, že se chce firma nadále soustředit na modely pro podnikovou sféru.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala