Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy se spánkem? Xiaomi uvádí chytrou oční masku

21.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi rozšířilo svou nabídku o další nečekaný produkt. Chytrá spací maska pomáhá s usínáním a také zvládne uživatele probudit ve vhodný čas. Využívá přitom umělou inteligenci a senzory mozkových vln.
Spací maska je pro řadu lidí ideálním pomocníkem při problémech s usínáním, a to především na cestách. Lze ovšem tento jednoduchý produkt nějak vylepšit s využitím moderních technologií? Ano, jak dokazuje inteligentní spací maska, kterou pod svou značkou prodává Xiaomi. Čínský výrobce tedy opět dokazuje, že nabídka jeho produktů je takřka nekonečná. Maska, která je vyrobena z umělého kompozitu připomínajícího lněná vlákna, váží pouhých 50 gramů. Je vysoce elastická, propouští vzduch a může být používána celoročně bez ohledu na teplotu. Část před oči lze odepnout a vyprat. V místě očí jsou navíc miniaturní otvory, které propouští jen 1 % světla.
 
 
A v čem se tedy liší od běžných spacích masek? Jsou to především tři elektrody, které zaznamenávají údaje o činnosti mozku, konkrétně takzvané mozkové vlny. Na jejich základě umělá inteligence vybírá a pouští hudbu, která pomáhá usnout. Hlasitost je postupně snižována a ve chvíli, kdy uživatel usne, dojde k vypnutí hudby. Umělá inteligence potom využívá hudbu i k rannímu probuzení, kdy opět vybere vhodnou hudbu a jemně zvyšuje její hlasitost. Důležitý je přitom také výběr vhodného času k probuzení, aby nedošlo k narušení fáze tzv. hlubokého spánku. Uživatel by se tak měl každý den probouzet odpočatější.
 
Chytrá spací maska od Xiaomi se bude na čínském trhu prodávat za 249 juanů, v přepočtu asi 800 Kč bez DPH. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena, ale prostřednictvím různých čínských obchodů bude jistě možné masku objednat i z České republiky.
 


reklama