www.svetmobilne.cz
>
>
>

Přichází VLC 3.1 pro Android s velkou dávkou vylepšení

Přichází VLC 3.1 pro Android s velkou dávkou vylepšení
, , aktualita
Oblíbený multimediální přehrávač VLC pro Android získal významnou aktualizaci na verzi 3.1. Týká se nejen uživatelů smartphonů a tabletů, ale také televizorů. K novinkám patří návrat podpory Android Auto, snadnější práce se soubory nebo nový kodek AV1.
K oblíbeným
reklama
Přehrávač videa a hudby VLC asi netřeba představovat, i když většina uživatelů jej nejspíš zná ze svých počítačů. Existuje ovšem také edice pro Android, která funguje na smartphonech, tabletech a televizorech. Právě vydaná verze 3.1 přináší první větší novinky od vydání VLC 3.0, která využívá aktuálnější SDK. Kvůli tomu vypadla podpora některých starších verzí systémů, nejnovějším požadavkem je alespoň Android 4.2. Na druhou stranu mohli vývojáři implementovat moderní komponenty a zcela přepsat část aplikace, což údajně vedlo k jejímu drastickému vylepšení. Největší zlepšení pocítí uživatelé moderních verzí Oreo a Pie. Výsledkem těchto změn je čistší a bezpečnější architektura aplikace i více společného kódu mezi mobilním a televizním rozhraním.
 
 
VLC 3.1 umožňuje zvolit, zda chce uživatel provést skenování celého zařízení nebo jen vybraných složek. Dokonce lze zakázat jakékoliv skenování, pokud uživatel raději vybírá soubory sám v zabudovaném prohlížeči nebo na síti. Dlouhým kliknutím na ikonu VLC dojde k otevření zkratek, pomocí kterých je možné rychle spustit poslední playlist, aniž by bylo nutné otevírat aplikaci. Další druhy zkratek by měly přibývat v budoucnu. Na žádosti fanoušků lze nyní v nastavení aktivovat třídění videí do složek, což může usnadnit prohlížení databáze. V případě zvukových souborů se nyní skladby načítají postupně po stránkách. Tím dojde ke zvýšení rychlosti a stability aplikace, neboť nehrozí její zahlcení při načítání velkého množství souborů najednou.
 
 
Několik vylepšení získal prohlížeč souborů, který nově podporuje OTG zařízení (např. připojený USB flash disk), umožňuje přidat do oblíbených jakoukoliv složku v zařízení (nejen na síti) a v horní části obrazovky se ukazuje cesta k otevřené složce, což může znatelně usnadnit navigaci. VLC 3.1 také vrací plnou podporu rozhraní Android Auto, přidává podporu kodeku AV1, upravuje funkci stahování titulků, ukládá zvolené nastavení řazení souborů nebo vylepšuje rozpoznání podcastů. Také lze nastavit opakované přehrávání části souboru (od bodu A do bodu B) nebo manuálně uzamknout orientaci videopřehrávače na výšku či šířku.
 
 
Některé funkce zůstávají specifické pro Android TV. Jedná se o kanál na domovské obrazovce, který zobrazuje nově přidaná videa. Pokud video označíte pomocí ovladače, dojde k přehrání náhledu. Přidána byla také možnost řazení multimediálních souborů a seskupení videí podle názvu.
 
Vývojáři slibují, že dojde ke zkrácení cyklu mezi budoucími verzemi přehrávače. VLC 3.2 by tak mělo vyjít před začátkem léta. VLC pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.
 
Zdroj: Github.io


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář