Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové Prestigio Grace R7 se přirovnává k iPhonu

17.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Prestigio nepatří mezi společnosti, které bychom měli spojené s výrazným marketingem. Přesto začíná vystrkovat růžky, svůj nový smartphone Grace R7 totiž považuje za vlajkovou loď a levnější alternativu k iPhonům. Jak daleko je od pravdy?
Značku Prestigio máme spojenou především s levnými smartphony a tablety, proto jsme byli po přečtení popisku „vlajková loď“ poměrně překvapeni. Ještě více zvědavosti v nás probudila marketingová kampaň, ve které Prestigio svůj nový model Grace R7 vyobrazuje s jablky a sloganem přeložitelným jako „Ovoce je nyní levnější“. Není pochyb, že se tak trefuje do iPhonů od Applu. Navíc přední strana telefonu může svým kruhovým domovským tlačítkem, ve kterém je také ukryta čtečka otisků prstů, připomínat iPhone 6/6s/7. Na svou konkurenci ovšem Prestigio Grace R7 zaostává už zpracováním – rám je sice kovový, ale zadní strana je z plastu. K dostání bude černá, stříbrná a zlatá barevná varianta.

Po stránce výbavy se bohužel jedná jen o smartphone střední třídy. 5“ IPS displej disponuje rozlišením 1280 x 720 pixelů a je kryt sklíčkem Asahi Glass odolným proti poškrábání. Uvnitř telefonu tepe čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,3 GHz. Konkrétní typ nebyl zveřejněn, ale s největší pravděpodobností půjde o některý z čipů od MediaTeku. Kombinován je s 2GB RAM a 16GB interním úložištěm, které lze rozšířit až o 32 GB pomocí micro SD karty. Na zadní straně své místo našel 13MPx fotoaparát, který využívá senzor od Samsungu, objektiv se světelností f/2.0 a hned trojici přisvětlovacích LED diod. Na selfie či videohovory je potom připraven 2MPx přední fotoaparát.

Telefon se chlubí Dual SIM funkcionalitou, poradí si tedy hned se dvěma SIM kartami najednou. Kapacita baterie 2 500 mAh patří na dnešní poměry k těm nižším. V dolní části přístroje jsou umístěny hlasité reproduktory. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow, který výrobce upravil jen minimálně – spíše předinstaloval některé aplikace, aby usnadnil začátky s novým telefonem. Potěší přítomnost čtečky otisků prstů, která je integrována v domovském tlačítku pod displejem. Senzor údajně zvládne rozpoznat otisk prstu za méně než půl sekundy. Při letmém dotyku slouží tlačítko k návratu na předchozí stránku. Napravo ani nalevo od kulatého tlačítka už žádné další ovládací prvky nenalezneme, ve spodní části obrazovky proto musejí být tlačítka virtuální.

Prestigio Grace R7 zatím nemá stanovenou svou prodejní cenu, ale už nyní je jasné, že půjde o příznivou částku.

Zdroj: Prestigio.com
reklama