Představí Nokia v Barceloně nové Lumie?

Představí Nokia v Barceloně nové Lumie?
, , aktualita
Na mezinárodní veletrh ve Španělsku se chystá i Nokia, která zde podle prvotních spekulací představí nové modely Lumia. Dočkat bychom se měli jak zástupců výkonnějších modelů, tak cenově dostupnějších. Jaká Lumia bude vyhovovat vám?
K oblíbeným
reklama
Mezinárodní veletrh s telefony se naplno rozeběhne za necelé dva týdny a na povrch tak začínají vyplouvat spekulace ohledně jednotlivých výrobců. Nyní se ke slovu dostaly nepotvrzené informace z finsko-amerického tábora, který prý do Barcelony přiveze hned několik modelů.

Začněme u telefonu Lumia 930, která bude zastupovat vyšší třídu. Tomu by odpovídaly i specifikace v čele se 4jádrovým procesorem na frekvenci 2,2 GHz. Operační paměť RAM bude osazena ve velikosti 2 GB. Zajímavě vypadá i 4,5“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů.

Menší zklamání je integrovaná paměť s kapacitou 16 GB, avšak naštěstí by měl být k dispozici slot na MicroSD karty. Senzor fotoaparátu nabídne poměrně vysoké rozlišení 20 MPx, zdali bude dostupný i xenonový blesk se zatím zdroj nezmiňuje. Výčet specifikací zakončíme u akumulátoru s kapacitou 2700 mAh.

Výrazně levnější zcela jistě budou modely Lumia 630 a Lumia 635, které se od sebe budou lišit zřejmě jen počtem slotů na SIM karty, přičemž Lumia 635 by měla být DualSIM. Společným jmenovatelem by měl být displej s úhlopříčkou 4,3“ a rozlišením 800 x 480 pixelů. Výkon bude dodávat 2jádrový procesor na frekvenci 1,7 GHz doplněný o 1 GB RAM.

Uživatelská paměť je skromných 8 GB, avšak opět je zde možnost rozšíření skrze slot na MicroSD karty. Fotografie lze pořizovat v maximálním rozlišením 8 MPx a systém bude zásobovat energií akumulátor s kapacitou 2000 mAh.

Představení by se měla dočkat řada dalších modelů, včetně Lumia Icon, která je zatím exkluzivním modelem u amerického operátora Verizon. Spekuluje se rovněž o Lumia 1820 s vysokým rozlišením displeje a je pravděpodobné, že Nokia nebude chtít v letošních „2K“ závodech chybět. Otazník se vznáší také nad projektem Nokia Normandy

Nokia má na veletrhu rozhodně čím překvapit a nakolik jsou prvotní odhady modelů a specifikací správné, se dozvíme již velmi brzy.

Zdroj: GSMArena
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář