Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Představí Nokia v Barceloně nové Lumie?

14.2.2014, Jakub Doležal, aktualita
Na mezinárodní veletrh ve Španělsku se chystá i Nokia, která zde podle prvotních spekulací představí nové modely Lumia. Dočkat bychom se měli jak zástupců výkonnějších modelů, tak cenově dostupnějších. Jaká Lumia bude vyhovovat vám?
Mezinárodní veletrh s telefony se naplno rozeběhne za necelé dva týdny a na povrch tak začínají vyplouvat spekulace ohledně jednotlivých výrobců. Nyní se ke slovu dostaly nepotvrzené informace z finsko-amerického tábora, který prý do Barcelony přiveze hned několik modelů.

Začněme u telefonu Lumia 930, která bude zastupovat vyšší třídu. Tomu by odpovídaly i specifikace v čele se 4jádrovým procesorem na frekvenci 2,2 GHz. Operační paměť RAM bude osazena ve velikosti 2 GB. Zajímavě vypadá i 4,5“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů.

Menší zklamání je integrovaná paměť s kapacitou 16 GB, avšak naštěstí by měl být k dispozici slot na MicroSD karty. Senzor fotoaparátu nabídne poměrně vysoké rozlišení 20 MPx, zdali bude dostupný i xenonový blesk se zatím zdroj nezmiňuje. Výčet specifikací zakončíme u akumulátoru s kapacitou 2700 mAh.

Výrazně levnější zcela jistě budou modely Lumia 630 a Lumia 635, které se od sebe budou lišit zřejmě jen počtem slotů na SIM karty, přičemž Lumia 635 by měla být DualSIM. Společným jmenovatelem by měl být displej s úhlopříčkou 4,3“ a rozlišením 800 x 480 pixelů. Výkon bude dodávat 2jádrový procesor na frekvenci 1,7 GHz doplněný o 1 GB RAM.

Uživatelská paměť je skromných 8 GB, avšak opět je zde možnost rozšíření skrze slot na MicroSD karty. Fotografie lze pořizovat v maximálním rozlišením 8 MPx a systém bude zásobovat energií akumulátor s kapacitou 2000 mAh.

Představení by se měla dočkat řada dalších modelů, včetně Lumia Icon, která je zatím exkluzivním modelem u amerického operátora Verizon. Spekuluje se rovněž o Lumia 1820 s vysokým rozlišením displeje a je pravděpodobné, že Nokia nebude chtít v letošních „2K“ závodech chybět. Otazník se vznáší také nad projektem Nokia Normandy

Nokia má na veletrhu rozhodně čím překvapit a nakolik jsou prvotní odhady modelů a specifikací správné, se dozvíme již velmi brzy.

Zdroj: GSMArena
reklama