Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Předobjednávky červených iPhonů 8 a 8 Plus začaly. Jaké jsou ceny?

11.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Letos pojedenácté představil Apple své produkty ve speciální červené edici a z každého prodaného kusu společnost přispěje na boj proti AIDS. V letošním roce zrudly iPhony 8 a 8 Plus, zatímco iPhone X dostal jen novou barvu krytu.
Už jedenáct let podporuje Apple neziskovou organizaci (RED), která bojuje proti AIDS v afrických zemích. Na programy zajišťující poradenství, testování a léky bránící přenosu HIV z matky na nenarozené dítě už Apple přispěl částkou přes 160 milionů dolarů Apple sice není jediným výrobcem, který spolupracuje s (RED), ale jeho zařízení jsou bezpochyby nejznámější. Jejich typickým znakem je červená barva a výjimkou není ani nejnovější dvojice produktů – iPhone 8 a iPhone 8 Plus (PRODUCT)RED Special Edition.
 
 
Designéři tentokrát odvedli lepší práci než u loňských iPhonů 7 a 7 Plus, kde se příliš nelíbilo spojení červených zad, bílých okrajů displeje a černých detailů. U „osmiček“ byla použita prostší kombinace červené a černé, která rozhodně vypadá lépe. Pokud jste se těšili na červený iPhone X, máme pro vás špatnou zprávu. Speciální edice nejvyššího modelu nebyla představena, útěchou budiž alespoň kožené pouzdro Folio v tmavě červeném odstínu, které bude dostupné pro iPhone X i další telefony.
 
Novinky s logem (RED) je možné na českých stránkách Applu předobjednat od 10. dubna, přičemž je uváděno datum doručení 17. dubna. Ceny zůstávají stejné jako u jiných barevných variant, takže pro podporu dobré věci nemusí samotný zákazník zaplatit ani korunu navíc.
 
 

Ceny nových iPhonů ze speciální edice (PRODUCT)RED

 

64GB interní úložiště 256GB interní úložiště
iPhone 8 20 990 Kč 25 490 Kč
iPhone 8 Plus 23 990 Kč 28 490 Kč
 
Zdroj: Apple.com


reklama