www.svetmobilne.cz
>
>
>

Požár Tesly v Šanghaji objasněn, vina padá na modul

Požár Tesly v Šanghaji objasněn, vina padá na modul
, , aktualita
V dubnu se rozhořelo několik elektromobilů, mezi nimi to byla několikrát i Tesla. Vyšetřování jednoho z požárů, zachyceném na virálním videu z Šanghaje, bylo skončeno a mohl za to jeden vadný modul akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Dubnový požár elektromobilu Tesla Model S v čínské Šanghaji byl konečně vyšetřen a nyní se už ví i příčina požáru. Tento požár byl zachycen na bezpečnostní kameru a video se stalo doslova virálním. Automobilka Tesla následně sice aktualizovala příslušný software, ale samotný požár jako takový byl způsoben mechanickou závadou. Provedla kontrolu akumulátoru, softwaru, výrobních dat i historie vozidla a zjistila, že se v tomto případě jednalo o vadný modul v přední části akumulátoru, od nějž pak vše začalo.
 
 
Moduly se skládají z bateriových článků, které společnosti Tesla dodává Panasonic (v případě Modelu S jde o typ 18650). Ukázalo se tedy, že nejde o systémovou konstrukční chybu, která by vyžadovala zásadní řešení. Každopádně se automobilka bude i nadále snažit přinášet softwarová i hardwarová řešení, která budou v případě vadného modulu dále lépe bojovat proti  případným škodám než dnes.
 
Obavy z článků má i konkurenční společnosti Nio, která v poslední době v Číně zaznamenala tři požáry, což není vůbec málo a chystá tak svolávací akci na 4803 akumulátorů. Přesto se zatím neukazuje, že by elektromobily hořely znatelně častěji než vozy se spalovacími motory (na to nejsou dostatečně dlouhodobé statistiky) a naopak Tesla dokonce (asi až příliš optimisticky) tvrdí, že jsou elektromobily v tomto ohledu 10krát bezpečnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala