www.svetmobilne.cz
>
>
>

Požár Tesly v Šanghaji objasněn, vina padá na modul

Požár Tesly v Šanghaji objasněn, vina padá na modul
, , aktualita
V dubnu se rozhořelo několik elektromobilů, mezi nimi to byla několikrát i Tesla. Vyšetřování jednoho z požárů, zachyceném na virálním videu z Šanghaje, bylo skončeno a mohl za to jeden vadný modul akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Dubnový požár elektromobilu Tesla Model S v čínské Šanghaji byl konečně vyšetřen a nyní se už ví i příčina požáru. Tento požár byl zachycen na bezpečnostní kameru a video se stalo doslova virálním. Automobilka Tesla následně sice aktualizovala příslušný software, ale samotný požár jako takový byl způsoben mechanickou závadou. Provedla kontrolu akumulátoru, softwaru, výrobních dat i historie vozidla a zjistila, že se v tomto případě jednalo o vadný modul v přední části akumulátoru, od nějž pak vše začalo.
 
 
Moduly se skládají z bateriových článků, které společnosti Tesla dodává Panasonic (v případě Modelu S jde o typ 18650). Ukázalo se tedy, že nejde o systémovou konstrukční chybu, která by vyžadovala zásadní řešení. Každopádně se automobilka bude i nadále snažit přinášet softwarová i hardwarová řešení, která budou v případě vadného modulu dále lépe bojovat proti  případným škodám než dnes.
 
Obavy z článků má i konkurenční společnosti Nio, která v poslední době v Číně zaznamenala tři požáry, což není vůbec málo a chystá tak svolávací akci na 4803 akumulátorů. Přesto se zatím neukazuje, že by elektromobily hořely znatelně častěji než vozy se spalovacími motory (na to nejsou dostatečně dlouhodobé statistiky) a naopak Tesla dokonce (asi až příliš optimisticky) tvrdí, že jsou elektromobily v tomto ohledu 10krát bezpečnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala