www.svetmobilne.cz
>
>
>

Požár Tesly v Šanghaji objasněn, vina padá na modul

Požár Tesly v Šanghaji objasněn, vina padá na modul
, , aktualita
V dubnu se rozhořelo několik elektromobilů, mezi nimi to byla několikrát i Tesla. Vyšetřování jednoho z požárů, zachyceném na virálním videu z Šanghaje, bylo skončeno a mohl za to jeden vadný modul akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Dubnový požár elektromobilu Tesla Model S v čínské Šanghaji byl konečně vyšetřen a nyní se už ví i příčina požáru. Tento požár byl zachycen na bezpečnostní kameru a video se stalo doslova virálním. Automobilka Tesla následně sice aktualizovala příslušný software, ale samotný požár jako takový byl způsoben mechanickou závadou. Provedla kontrolu akumulátoru, softwaru, výrobních dat i historie vozidla a zjistila, že se v tomto případě jednalo o vadný modul v přední části akumulátoru, od nějž pak vše začalo.
 
 
Moduly se skládají z bateriových článků, které společnosti Tesla dodává Panasonic (v případě Modelu S jde o typ 18650). Ukázalo se tedy, že nejde o systémovou konstrukční chybu, která by vyžadovala zásadní řešení. Každopádně se automobilka bude i nadále snažit přinášet softwarová i hardwarová řešení, která budou v případě vadného modulu dále lépe bojovat proti  případným škodám než dnes.
 
Obavy z článků má i konkurenční společnosti Nio, která v poslední době v Číně zaznamenala tři požáry, což není vůbec málo a chystá tak svolávací akci na 4803 akumulátorů. Přesto se zatím neukazuje, že by elektromobily hořely znatelně častěji než vozy se spalovacími motory (na to nejsou dostatečně dlouhodobé statistiky) a naopak Tesla dokonce (asi až příliš optimisticky) tvrdí, že jsou elektromobily v tomto ohledu 10krát bezpečnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala