Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května

22.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Od představení poslední vlajkové lodi Xiaomi Mi 6 uplynul více než rok, fanoušci tedy netrpělivě očekávají nástupce. Podle původních spekulací jsme se měli dočkat už tuto středu 23. května, ale situace se nejspíš změnila. Z teaseru, který čínský výrobce zveřejnil na sociální síti Weibo, se dozvídáme, že telefon bude představen až příští týden, konkrétně ve čtvrtek 31. května. A máme potvrzenou také další informaci, o které se v posledních dnech šuškalo – novinka se nebude jmenovat Xiaomi Mi 7, ale rovnou Xiaomi Mi 8.
 
Důvod, proč společnost přeskočila sedmičku není z kulturních důvodů, jako když někteří výrobci záměrně přeskakují modely s číslovkou čtyři v názvu. Xiaomi totiž letos slaví osmé výročí od založení, název Mi 8 by tedy byl symbolický. Navíc se hovoří o tom, že výrobce představí také jakýsi výroční model, ale není jasné, zda jde přímo o Mi 8.
 
 
Xiaomi pochopitelně zatím neprozradilo o své chystané vlajkové lodi nic dalšího, ale můžeme nahlédnout do neoficiálních zdrojů. V nich se dozvíme, že smartphone by měl disponovat 6,01" displejem s výřezem ve stylu iPhonu X. U vrcholného modelu Applu se Xiaomi údajně inspirovalo také v případě pokročilé přední kamery pro trojrozměrné snímání obličeje, které umožní mimo jiné rychlé odemykání telefonu.
 
V minulosti jsme slyšeli také o použití čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji, ale plány se od té doby mohly změnit. O pohon se patrně postará procesor Qualcomm Snapdragon 845 doplněný o 6GB až 8GB operační paměť a 64GB či 128GB interní úložiště (v závislosti na konfiguraci). Vzhledem k posledním trendům nepřekvapí, že Mi 8 bude mít duální fotoaparát využívající umělou inteligenci. Konkrétně očekáváme technologii, která zvládne rozpoznat dvě stovky různých scén (včetně 12 druhů portrétů) a podle toho vyladit parametry snímku.
 
Smartphony by také mohl nabídnout podporu bezdrátového nabíjení, kterou tento výrobce poprvé použil až u letošního modelu Mi Mix 2s. překvapením by nemělo být ani zbrusu nové uživatelské rozhraní MIUI 10 postavené na základech Androdu Oreo. Podle uniklých informací by se měla základní verze Xiaomi Mi 8 prodávat za cenu od 2 799 juanů, v přepočtu 9 600 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Weibo.com


reklama