www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche uvádí novou 911 (typ 992) s termální kamerou

Porsche uvádí novou 911 (typ 992) s termální kamerou
, , aktualita
Porsche představuje další generaci legendárního sportovního automobilu 911 s označením 992. Novinka přináší mnoho nových technologií jako mód do deště, termální kameru i podporu mobilních aplikací.
reklama
Legendární sportovní vůz Porsche 911 se dočkal už osmé generace. Automobilka si je pochopitelně vědoma kultu tohoto modelu, a tak zůstala při osvědčeném charakteru designu, který jen přizpůsobila moderní době. Přesto má auto mnoho moderních technologií. Najdete zde např. Wet Mode pro jízdu v dešti, kde se senzory postarají o detekci deště a navrhnou přepnutí na tento režim vylepšující chování vozu na mokré vozovce. V případě čtyřkolky to znamená např. větší zapojení přední nápravy. Podporovány jsou ale např. i různé mobilní aplikace a online navigace.
 
Porsche 911 Carrera typ 992
 
Ze začátku budou k dispozici verze Carrera S a Carrera 4S s třílitrovým plochým šestiválcem o objemu 2981 cm3. Jeho výkon mezigeneračně stoupl o 30 koní (22 kW) na nynějších 450 koní (331 kW). Zatímco verze Carrera S s pohonem zadních kol se na 100 km/h ocitne za 3,7 sekundy, čtyřkolka Carrera 4S to zvládne už za 3,6 sekundy.
 
Porsche 911 Carrera typ 992
 
S příplatkovým Sport Chrono Package se akcelerace zlepší ještě o dalších 0,2 sekundy. Zadokolka je naopak lepší v maximální rychlosti 308 km/h a kombinované spotřebě 8,9 l/100 km dle NEDC. Zde model 4S dosahuje 306 km/h a 9,0 l/100 km. O přenos točivého momentu na kola se stará 8stupňová PDK převodovka.
 
Porsche 911 Carrera typ 992
 
Nová 911 má vepředu kola s 20" disky, vzadu dokonce s 21". Všechny modely mají nyní stejně širokou záď a příď je pak o 45 mm širší než v minulosti. V konstrukci se ve zvýšené míře využilo hliníku. V interiéru najdete digitální palubní desku a 10,9" obrazovku. Je zde i 5tlačítkový systém pro nastavení chování vozu.
 
Porsche 911 Carrera typ 992
 
Poněvadž je rok 2018, nepřekvapí přítomnost systému pro zabránění kolize s automatickým brzděním. Příplatkový Night Vision Assist pak zahrnuje termální kameru, díky které v noci lépe uvidíte chodce na kraji silnice nebo zvěř. K dispozici je také adaptivní tempomat.
 
Porsche 911 Carrera typ 992
 
Do telefonu je možné si stáhnout tři různé aplikace. Porsche Road Trip nabídne plánování cest s návrhy na zajímavé zastávky, hotely a restaurace. Porsche 360+ je pak lifestylovým asistentem. Nakonec je zde Porsche Impact, která počítá emise CO2 způsobené používáním vozu. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na 113.200 USD za Carrera S a 120.600 USD za Carrera 4S.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala