Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pondělí u operátorů: bonusový kredit, služba Školák i sleva na mobily

15.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Se začátkem týdne se roztrhl pytel s novinkami u českých operátorů. Vodafone dá svým zákazníkům 10% bonus při dobití kreditu přes aplikaci, T-Mobile představil balíček Školák pro starostlivé rodiče a O2 nabízí 400 Kč slevu na smartphone při aktivaci pojištění.

Bonus za dobití kreditu u Vodafonu


Červený operátor se rozhodl propagovat aplikaci Můj Vodafone, která je v současné době dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows Phone. Pokud si přes ní zákazníci s předplacenou kartou dobijí kredit a zaplatí pomocí platební karty, dostanou 10% bonus navrch dobíjené částky. Akce platí do 30. září 2016, to ovšem zdaleka není jediné omezení. Extra kredit platí jen sedm dnů od připsání, potom bez náhrady propadne, naštěstí je ale čerpán před standardním kreditem.

Zákazníci mohou bonus využít pro běžné služby Vodafonu, tedy nikoliv pro DMS, Premium SMS apod. V neposlední řadě operátor upozorňuje, že extra kredit není kompatibilní se službou Chytré dobíjení.


Služba Školák od T-Mobilu pro svědomité rodiče


T-Mobile představil novou službu Školák, která je vlastně balíčkem několika užitečných funkcí pro všechny starostlivé rodiče. Základem je aplikace Surfie, která umožňuje sledovat, kde se dítě nachází a případně upozornit např. ve chvíli, kdy dorazí ze školy domů. Dále je k dispozici ochrana před nebezpečným obsahem na internetových stránkách i sociálních sítích. Dále může rodič zablokovat přístup na konkrétní weby nebo mít kontrolu nad tím, kolik času dítě tráví na internetu nebo používáním jednotlivých aplikací v telefonu.

V rámci služby Školák může rodič také sledovat stav kreditu svého potomka a v případě potřeby ho na dálku dobít. I pokud by náhodou dítě kredit vyčerpalo, může se dovolat na číslo rodiče. Nechybí ani možnost sledovat, komu dítě nejčastěji volá, kolik prosurfovalo dat apod. Rodič také může jednoduše vypnout mobilní platby. Balíček Školák stojí 99 Kč měsíčně jako doplňková služba k paušálnímu tarifu rodiče a umožňuje sledovat až tři děti zároveň. V případě většího počtu potomků či zařízení v rodině je možné si připlatit za rozšíření.


Sleva 400 Kč na nový smartphone zakoupený u O2


O2 se chlubí na první pohled zajímavou nabídkou – při koupi vybraných smartphonů (s podporou sítě LTE) sleví 400 Kč z běžné prodejní ceny. Jenže to má několik háčků. Za prvé je sleva platná jen v případě aktivace služby Pojistka na mobil, a to na dva roky. Měsíční poplatek za pojištění činí 49 Kč nebo 99 Kč v závislosti na konkrétním modelu. Operátor přichází s nabídkou zrovna v době, kdy mnoho rodičů kupuje nový telefon svým školou povinným dětem. Slevu je možné využít až do 30. září 2016, a to na následující smartphony:
  • Huawei Y5 II: cena po slevě 2595 Kč + 49 Kč/měsíčně za pojištění
  • Huawei Y6 II Compact (v nabídce od září): cena po slevě 3595 Kč + 49 Kč/měsíčně za pojištění
  • Samsung Galaxy J3 J3 (2016): cena po slevě 3595 Kč+ 49 Kč/měsíčně za pojištění
  • Lenovo K5 Plus: cena po slevě 4595 Kč+ 99 Kč/měsíčně za pojištění
  • Huawei P8 Lite: cena po slevě 5095 Kč+ 99 Kč/měsíčně za pojištění
  • Samsung Galaxy J5 (2016): cena po slevě 5595 Kč+ 99 Kč/měsíčně za pojištění
Zdroj: Tiskové zprávy
reklama