www.svetmobilne.cz
>
>
>

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku
, , aktualita
Občas se stávají úsměvné situace, mezi něž patří i jedna ze silničních kontrol v Americe. Policista zastavil řidiče Tesly Model 3 kvůli "počítači" umístěném na palubní desce. Přitom šlo o displej, který je ve standardní výbavě.
K oblíbeným
reklama
Jon Hall je jedním z majitelů elektromobilu Tesla Model 3 a už zažil i velmi zajímavou situaci spojenou s lehce nezvyklou výbavou tohoto auta (resp. rozměrem této výbavy). Jednomu policistovi se totiž nelíbil "počítač" umístěný na palubní desce a chtěl jej po řidiči sundat. Ten nejprve nevěřil svým vlastním uším, pak ale začal hlídce vysvětlovat, že jde o standardní výbavu tohoto vozu sloužící např. ke kontrole klimatizace a jiných nastavení, a proto jej nelze sundat.
 
 
Podobné displeje jsou sice dnes už docela běžnou součástí vozů, je však pravda, že zatímco klasická auta mají displeje ve velikosti obvykle mezi 7 až 10 palci (výjimečně i více), u Modelu 3 má displej dokonce 15 palců, což už je obrazovka srovnatelná se středně velkými notebooky. Policista se pak omluvil a nechal Halla jet dál. Otázkou tak zůstává, zda se podobný problém nebude stávat častěji. Přeci jen obrazovky se stále zvětšují a dnes už v některých případech začínají tvořit i celý přední pás před řidičem. Technologie očividně postupují rychleji, než stačí veřejnost včetně policistů stíhat a bude asi hodně zajímavé sledovat zejména nástup dalších úrovní autonomních technologií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala