Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku

5.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Občas se stávají úsměvné situace, mezi něž patří i jedna ze silničních kontrol v Americe. Policista zastavil řidiče Tesly Model 3 kvůli "počítači" umístěném na palubní desce. Přitom šlo o displej, který je ve standardní výbavě.
Jon Hall je jedním z majitelů elektromobilu Tesla Model 3 a už zažil i velmi zajímavou situaci spojenou s lehce nezvyklou výbavou tohoto auta (resp. rozměrem této výbavy). Jednomu policistovi se totiž nelíbil "počítač" umístěný na palubní desce a chtěl jej po řidiči sundat. Ten nejprve nevěřil svým vlastním uším, pak ale začal hlídce vysvětlovat, že jde o standardní výbavu tohoto vozu sloužící např. ke kontrole klimatizace a jiných nastavení, a proto jej nelze sundat.
 
 
Podobné displeje jsou sice dnes už docela běžnou součástí vozů, je však pravda, že zatímco klasická auta mají displeje ve velikosti obvykle mezi 7 až 10 palci (výjimečně i více), u Modelu 3 má displej dokonce 15 palců, což už je obrazovka srovnatelná se středně velkými notebooky. Policista se pak omluvil a nechal Halla jet dál. Otázkou tak zůstává, zda se podobný problém nebude stávat častěji. Přeci jen obrazovky se stále zvětšují a dnes už v některých případech začínají tvořit i celý přední pás před řidičem. Technologie očividně postupují rychleji, než stačí veřejnost včetně policistů stíhat a bude asi hodně zajímavé sledovat zejména nástup dalších úrovní autonomních technologií.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama