www.svetmobilne.cz
>
>
>

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku
, , aktualita
Občas se stávají úsměvné situace, mezi něž patří i jedna ze silničních kontrol v Americe. Policista zastavil řidiče Tesly Model 3 kvůli "počítači" umístěném na palubní desce. Přitom šlo o displej, který je ve standardní výbavě.
reklama
Jon Hall je jedním z majitelů elektromobilu Tesla Model 3 a už zažil i velmi zajímavou situaci spojenou s lehce nezvyklou výbavou tohoto auta (resp. rozměrem této výbavy). Jednomu policistovi se totiž nelíbil "počítač" umístěný na palubní desce a chtěl jej po řidiči sundat. Ten nejprve nevěřil svým vlastním uším, pak ale začal hlídce vysvětlovat, že jde o standardní výbavu tohoto vozu sloužící např. ke kontrole klimatizace a jiných nastavení, a proto jej nelze sundat.
 
 
Podobné displeje jsou sice dnes už docela běžnou součástí vozů, je však pravda, že zatímco klasická auta mají displeje ve velikosti obvykle mezi 7 až 10 palci (výjimečně i více), u Modelu 3 má displej dokonce 15 palců, což už je obrazovka srovnatelná se středně velkými notebooky. Policista se pak omluvil a nechal Halla jet dál. Otázkou tak zůstává, zda se podobný problém nebude stávat častěji. Přeci jen obrazovky se stále zvětšují a dnes už v některých případech začínají tvořit i celý přední pás před řidičem. Technologie očividně postupují rychleji, než stačí veřejnost včetně policistů stíhat a bude asi hodně zajímavé sledovat zejména nástup dalších úrovní autonomních technologií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala