www.svetmobilne.cz
>
>
>

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku

Policista zastavil řidiče Modelu 3, chtěl po něm sundat obrazovku
, , aktualita
Občas se stávají úsměvné situace, mezi něž patří i jedna ze silničních kontrol v Americe. Policista zastavil řidiče Tesly Model 3 kvůli "počítači" umístěném na palubní desce. Přitom šlo o displej, který je ve standardní výbavě.
reklama
Jon Hall je jedním z majitelů elektromobilu Tesla Model 3 a už zažil i velmi zajímavou situaci spojenou s lehce nezvyklou výbavou tohoto auta (resp. rozměrem této výbavy). Jednomu policistovi se totiž nelíbil "počítač" umístěný na palubní desce a chtěl jej po řidiči sundat. Ten nejprve nevěřil svým vlastním uším, pak ale začal hlídce vysvětlovat, že jde o standardní výbavu tohoto vozu sloužící např. ke kontrole klimatizace a jiných nastavení, a proto jej nelze sundat.
 
 
Podobné displeje jsou sice dnes už docela běžnou součástí vozů, je však pravda, že zatímco klasická auta mají displeje ve velikosti obvykle mezi 7 až 10 palci (výjimečně i více), u Modelu 3 má displej dokonce 15 palců, což už je obrazovka srovnatelná se středně velkými notebooky. Policista se pak omluvil a nechal Halla jet dál. Otázkou tak zůstává, zda se podobný problém nebude stávat častěji. Přeci jen obrazovky se stále zvětšují a dnes už v některých případech začínají tvořit i celý přední pás před řidičem. Technologie očividně postupují rychleji, než stačí veřejnost včetně policistů stíhat a bude asi hodně zajímavé sledovat zejména nástup dalších úrovní autonomních technologií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik