www.svetmobilne.cz
>
>
>

Policejní Tesle při honičce skoro došly baterky, nemůže však za to

Policejní Tesle při honičce skoro došly baterky, nemůže však za to
, , aktualita

Dojezd elektrických vozidel je značně sledované téma a u Tesly obzvlášť. Policii ve Fremontu v její Tesle Model S 85 při honičce takřka došla šťáva. Může si za to ale sama a není to tak úplně chyba elektromobilu. 

K oblíbeným
reklama
Policie ve Fremontu v Kalifornii plní stránky médií kvůli použití elektromobilu ve svých službách. Koupila si totiž ojetou Teslu Model S 85 za zhruba 61,5 tisíce USD z roku 2014, která měla sloužit jako klasické policejní auto. Nahradila Dodge Charger z roku 2007 a měla ukázat, zda je elektromobil smysluplnou náhradou a ušetří i nějaké ty peníze na palivu. Při jedné z honiček se ale řidič Tesly ozval do vysílačky, že mu zbývají už jen 6 km dojezdu a zda by ho v pronásledování mohl někdo nahradit.
 
Tesla Model S
 
Nebyla to však úplně chyba samotného elektromobilu nebo jeho omezeného dojezdu (byť ten opravdu není moc velký). Někdo totiž jen po předchozí šichtě zapomněl auto připojit k nabíječce. Stejně tak by mohlo dopadnout i auto se spalovacím motorem, pokud by s ním někdo zapomněl zajet na pumpu. Každopádně odpůrci elektromobilů budou mít opět jednu historku k dobru. Policie ve Fremontu tvrdí, že incident nijak nemění názor na elektromobily pro policejní služby. Dále podotkla, že nemají žádná psaná pravidla ohledně tankování vozidel, je ale jakýmsi zvykem a nepsaným pravidlem, že by se vůz měl nechávat alespoň s polovinou nádrže, resp. baterie. A to bylo v tomto případě splněno. Akumulátor sice nebyl dobit doplna, ale byl nabitý na více než polovinu. Nestačilo to. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala