www.svetmobilne.cz
>
>
>

Policejní Tesle při honičce skoro došly baterky, nemůže však za to

Policejní Tesle při honičce skoro došly baterky, nemůže však za to
, , aktualita

Dojezd elektrických vozidel je značně sledované téma a u Tesly obzvlášť. Policii ve Fremontu v její Tesle Model S 85 při honičce takřka došla šťáva. Může si za to ale sama a není to tak úplně chyba elektromobilu. 

K oblíbeným
reklama
Policie ve Fremontu v Kalifornii plní stránky médií kvůli použití elektromobilu ve svých službách. Koupila si totiž ojetou Teslu Model S 85 za zhruba 61,5 tisíce USD z roku 2014, která měla sloužit jako klasické policejní auto. Nahradila Dodge Charger z roku 2007 a měla ukázat, zda je elektromobil smysluplnou náhradou a ušetří i nějaké ty peníze na palivu. Při jedné z honiček se ale řidič Tesly ozval do vysílačky, že mu zbývají už jen 6 km dojezdu a zda by ho v pronásledování mohl někdo nahradit.
 
Tesla Model S
 
Nebyla to však úplně chyba samotného elektromobilu nebo jeho omezeného dojezdu (byť ten opravdu není moc velký). Někdo totiž jen po předchozí šichtě zapomněl auto připojit k nabíječce. Stejně tak by mohlo dopadnout i auto se spalovacím motorem, pokud by s ním někdo zapomněl zajet na pumpu. Každopádně odpůrci elektromobilů budou mít opět jednu historku k dobru. Policie ve Fremontu tvrdí, že incident nijak nemění názor na elektromobily pro policejní služby. Dále podotkla, že nemají žádná psaná pravidla ohledně tankování vozidel, je ale jakýmsi zvykem a nepsaným pravidlem, že by se vůz měl nechávat alespoň s polovinou nádrže, resp. baterie. A to bylo v tomto případě splněno. Akumulátor sice nebyl dobit doplna, ale byl nabitý na více než polovinu. Nestačilo to. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala