Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Policejní Tesle při honičce skoro došly baterky, nemůže však za to

27.9.2019, Milan Šurkala, aktualita

Dojezd elektrických vozidel je značně sledované téma a u Tesly obzvlášť. Policii ve Fremontu v její Tesle Model S 85 při honičce takřka došla šťáva. Může si za to ale sama a není to tak úplně chyba elektromobilu. 

Policie ve Fremontu v Kalifornii plní stránky médií kvůli použití elektromobilu ve svých službách. Koupila si totiž ojetou Teslu Model S 85 za zhruba 61,5 tisíce USD z roku 2014, která měla sloužit jako klasické policejní auto. Nahradila Dodge Charger z roku 2007 a měla ukázat, zda je elektromobil smysluplnou náhradou a ušetří i nějaké ty peníze na palivu. Při jedné z honiček se ale řidič Tesly ozval do vysílačky, že mu zbývají už jen 6 km dojezdu a zda by ho v pronásledování mohl někdo nahradit.
 
Tesla Model S
 
Nebyla to však úplně chyba samotného elektromobilu nebo jeho omezeného dojezdu (byť ten opravdu není moc velký). Někdo totiž jen po předchozí šichtě zapomněl auto připojit k nabíječce. Stejně tak by mohlo dopadnout i auto se spalovacím motorem, pokud by s ním někdo zapomněl zajet na pumpu. Každopádně odpůrci elektromobilů budou mít opět jednu historku k dobru. Policie ve Fremontu tvrdí, že incident nijak nemění názor na elektromobily pro policejní služby. Dále podotkla, že nemají žádná psaná pravidla ohledně tankování vozidel, je ale jakýmsi zvykem a nepsaným pravidlem, že by se vůz měl nechávat alespoň s polovinou nádrže, resp. baterie. A to bylo v tomto případě splněno. Akumulátor sice nebyl dobit doplna, ale byl nabitý na více než polovinu. Nestačilo to. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama