www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech
, , aktualita
Poslední aktualizace hry Pokémon GO přinesla mnohým velmi nepříjemné překvapení. V zájmu boje proti podvodníkům už nová verze aplikace nefunguje na zařízeních s právem roota a odmítne pokračovat dále.
reklama
Společnost Niantic se stále snaží bojovat proti podvodníkům ve hře Pokémon GO, kteří např. upravují svojí GPS pozici, aby si mohli hrát pěkně z pohodlí domova a nemuseli navštěvovat potřebné lokace, jako jsou pokéstopy, arény a podobné. Také jim to umožňuje dostat se na místa, kde jsou vzácní pokémoni a kam by se běžně nedostali. Nový způsob boje proti nekalému používání aplikace vyhlásil Niantic v posledním updatu v0.115.2, který vyšel 18. srpna. Tato aktualizace hledá, zda byl telefon "rootnut", a automaticky považuje uživatele za podvodníka, byť si nerootoval telefon kvůli tomu, aby oblboval GPS pozici nebo jinak ovlivňoval hru.
 
Pokémon GO zamknutá obrazovka
 
Detekce rootnutého telefonu probíhá velmi jednoduchým způsobem. Aplikace využívá svého práva prolézat interní úložiště a hledá známé složky, které jsou obvyklé u takových zařízení. Pokud takovou složku nebo soubor najde, aplikace nedovolí pokračovat dál. Někteří tak zkoušeli na bezproblémovém telefonu vytvořit takovou složku a aplikace se skutečně zamkla, přestože telefon nebyl rootnutý. Podezřelé jsou různé zipy obsahující novou ROM, APK soubory známých rootovacích aplikací, složky obsahující v názvu "magisk", "xposed" a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik