www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech
, , aktualita
Poslední aktualizace hry Pokémon GO přinesla mnohým velmi nepříjemné překvapení. V zájmu boje proti podvodníkům už nová verze aplikace nefunguje na zařízeních s právem roota a odmítne pokračovat dále.
reklama
Společnost Niantic se stále snaží bojovat proti podvodníkům ve hře Pokémon GO, kteří např. upravují svojí GPS pozici, aby si mohli hrát pěkně z pohodlí domova a nemuseli navštěvovat potřebné lokace, jako jsou pokéstopy, arény a podobné. Také jim to umožňuje dostat se na místa, kde jsou vzácní pokémoni a kam by se běžně nedostali. Nový způsob boje proti nekalému používání aplikace vyhlásil Niantic v posledním updatu v0.115.2, který vyšel 18. srpna. Tato aktualizace hledá, zda byl telefon "rootnut", a automaticky považuje uživatele za podvodníka, byť si nerootoval telefon kvůli tomu, aby oblboval GPS pozici nebo jinak ovlivňoval hru.
 
Pokémon GO zamknutá obrazovka
 
Detekce rootnutého telefonu probíhá velmi jednoduchým způsobem. Aplikace využívá svého práva prolézat interní úložiště a hledá známé složky, které jsou obvyklé u takových zařízení. Pokud takovou složku nebo soubor najde, aplikace nedovolí pokračovat dál. Někteří tak zkoušeli na bezproblémovém telefonu vytvořit takovou složku a aplikace se skutečně zamkla, přestože telefon nebyl rootnutý. Podezřelé jsou různé zipy obsahující novou ROM, APK soubory známých rootovacích aplikací, složky obsahující v názvu "magisk", "xposed" a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik