www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech
, , aktualita
Poslední aktualizace hry Pokémon GO přinesla mnohým velmi nepříjemné překvapení. V zájmu boje proti podvodníkům už nová verze aplikace nefunguje na zařízeních s právem roota a odmítne pokračovat dále.
K oblíbeným
reklama
Společnost Niantic se stále snaží bojovat proti podvodníkům ve hře Pokémon GO, kteří např. upravují svojí GPS pozici, aby si mohli hrát pěkně z pohodlí domova a nemuseli navštěvovat potřebné lokace, jako jsou pokéstopy, arény a podobné. Také jim to umožňuje dostat se na místa, kde jsou vzácní pokémoni a kam by se běžně nedostali. Nový způsob boje proti nekalému používání aplikace vyhlásil Niantic v posledním updatu v0.115.2, který vyšel 18. srpna. Tato aktualizace hledá, zda byl telefon "rootnut", a automaticky považuje uživatele za podvodníka, byť si nerootoval telefon kvůli tomu, aby oblboval GPS pozici nebo jinak ovlivňoval hru.
 
Pokémon GO zamknutá obrazovka
 
Detekce rootnutého telefonu probíhá velmi jednoduchým způsobem. Aplikace využívá svého práva prolézat interní úložiště a hledá známé složky, které jsou obvyklé u takových zařízení. Pokud takovou složku nebo soubor najde, aplikace nedovolí pokračovat dál. Někteří tak zkoušeli na bezproblémovém telefonu vytvořit takovou složku a aplikace se skutečně zamkla, přestože telefon nebyl rootnutý. Podezřelé jsou různé zipy obsahující novou ROM, APK soubory známých rootovacích aplikací, složky obsahující v názvu "magisk", "xposed" a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře