Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech

, , aktualita
Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech
Poslední aktualizace hry Pokémon GO přinesla mnohým velmi nepříjemné překvapení. V zájmu boje proti podvodníkům už nová verze aplikace nefunguje na zařízeních s právem roota a odmítne pokračovat dále.
Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech
Společnost Niantic se stále snaží bojovat proti podvodníkům ve hře Pokémon GO, kteří např. upravují svojí GPS pozici, aby si mohli hrát pěkně z pohodlí domova a nemuseli navštěvovat potřebné lokace, jako jsou pokéstopy, arény a podobné. Také jim to umožňuje dostat se na místa, kde jsou vzácní pokémoni a kam by se běžně nedostali. Nový způsob boje proti nekalému používání aplikace vyhlásil Niantic v posledním updatu v0.115.2, který vyšel 18. srpna. Tato aktualizace hledá, zda byl telefon "rootnut", a automaticky považuje uživatele za podvodníka, byť si nerootoval telefon kvůli tomu, aby oblboval GPS pozici nebo jinak ovlivňoval hru.
 
Pokémon GO zamknutá obrazovka
 
Detekce rootnutého telefonu probíhá velmi jednoduchým způsobem. Aplikace využívá svého práva prolézat interní úložiště a hledá známé složky, které jsou obvyklé u takových zařízení. Pokud takovou složku nebo soubor najde, aplikace nedovolí pokračovat dál. Někteří tak zkoušeli na bezproblémovém telefonu vytvořit takovou složku a aplikace se skutečně zamkla, přestože telefon nebyl rootnutý. Podezřelé jsou různé zipy obsahující novou ROM, APK soubory známých rootovacích aplikací, složky obsahující v názvu "magisk", "xposed" a podobně.
 


reklama