Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pokémon GO přestal fungovat na "rootnotých" telefonech

21.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Poslední aktualizace hry Pokémon GO přinesla mnohým velmi nepříjemné překvapení. V zájmu boje proti podvodníkům už nová verze aplikace nefunguje na zařízeních s právem roota a odmítne pokračovat dále.
Společnost Niantic se stále snaží bojovat proti podvodníkům ve hře Pokémon GO, kteří např. upravují svojí GPS pozici, aby si mohli hrát pěkně z pohodlí domova a nemuseli navštěvovat potřebné lokace, jako jsou pokéstopy, arény a podobné. Také jim to umožňuje dostat se na místa, kde jsou vzácní pokémoni a kam by se běžně nedostali. Nový způsob boje proti nekalému používání aplikace vyhlásil Niantic v posledním updatu v0.115.2, který vyšel 18. srpna. Tato aktualizace hledá, zda byl telefon "rootnut", a automaticky považuje uživatele za podvodníka, byť si nerootoval telefon kvůli tomu, aby oblboval GPS pozici nebo jinak ovlivňoval hru.
 
Pokémon GO zamknutá obrazovka
 
Detekce rootnutého telefonu probíhá velmi jednoduchým způsobem. Aplikace využívá svého práva prolézat interní úložiště a hledá známé složky, které jsou obvyklé u takových zařízení. Pokud takovou složku nebo soubor najde, aplikace nedovolí pokračovat dál. Někteří tak zkoušeli na bezproblémovém telefonu vytvořit takovou složku a aplikace se skutečně zamkla, přestože telefon nebyl rootnutý. Podezřelé jsou různé zipy obsahující novou ROM, APK soubory známých rootovacích aplikací, složky obsahující v názvu "magisk", "xposed" a podobně.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama