Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pod značkou Surface budou představeny i all-in-one počítače

12.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft údajně testuje all-in-one počítač, který by měl představit pod značkou Surface dosud vyhrazené hlavně mobilním zařízením. V plánu je také nový Surface Book, který nejspíš přijde s designovou změnou.
V řadě Surface od Microsoftu v tuto chvíli nalezneme především konvertibilní či hybridní tablety. Spekuluje se také o prvním smartphonu nesoucím tento název, který ale zatím nebyl oficiálně představen. Už méně známým produktem v této řadě je obří dotykový displej Surface Hub určený především k prezentacím. Brzy by ovšem mělo být představeno další zařízení z řady Surface, které nepatří do kategorie mobilních. Jedná se o all-in-one počítač (AIO), což je jeden z mála typů počítačů, jejichž prodeje dlouhodobě neklesají.

All-in-one PC od Microsoftu je údajně testováno se třemi velikostmi obrazovky: 21“, 24“ a 27“. Nejmenší model si má vystačit s Full HD, zbylé dva snad dostanou rozlišení 4K. Zdroj ovšem upozorňuje, že ne všechny tři varianty se nakonec musí dostat na trh. Operačním systémem bude samozřejmě Windows 10, další výbavu chystaných počítačů už ale neznáme. Zařízení by měla nabídnout elegantní design a cílit tedy nejspíš budou spíše na domácí než firemní použití.
(Zdroj obrázku: Windowscentral.com)


Na podzim by měla být představena také druhá generace konvertiblu Surface Book, která by podle uniklých informací měla přinést drobnou, ale pro někoho možná významnou designovou změnu. Pokud totiž zavřete současnou generaci notebooku, vznikne mezi displejem a klávesnicí poměrně velká mezera (viz obrázek výše), která nejen vypadá nevzhledně, ale také je kvůli ní zavřené zařízení tlustší. Tato mezery by měla u nástupce vymizet. V souvislosti se Surface Bookem 2 se hovoří také o použití nových procesorů Intel Kaby Lake.

Zdroj: Windowscentral.com
reklama