Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink

9.9.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost PocketBook si připravila velmi zajímavé a originální příslušenství pro mobilní telefony. Jedná se o obal s krytem displeje, v němž je integrován displej E-Ink, na němž si budeme moci číst knihy stejně jako na samostatné elektronické čtečce.
Díky PocketBook CoverReader tak budete mít svůj mobilní telefon možnost současně využít i jako čtečku elektronických knih a pokud jej máte vybavený podobně zpracovaným krytem, pak vás tato funkce nejspíše nebude stát téměř nic na pohodlí. Výrobce slibuje, že jde o lehký a odolný obal, nicméně z renderů je očividné, že telefon se mírně prodlouží. V tomto případě tedy jde o model Samsung Galaxy S4, pro nějž bude připravena první verze krytu CoverReader se 4,8" displejem od PlasticLogic.

PocketBook slibuje klasické výhody elektronických čteček, a sice zobrazení textu bez nutnosti podsvícení, což má být jednak šetrné pro oči a potom také pro baterii. Tu bude displej jako obvykle potřebovat pouze při překreslování stránky.

Bude to ale opravdu jen čtečka knih integrovaná v krytu mobilního telefonu? Byla by rozhodně škoda, kdyby z tohoto spojení výrobce nevytřískal i něco navíc. Tím je možnost čtení dokumentů, e-mailů, článků z internetu a také zobrazení zmeškaných hovorů či SMS zpráv. Je tedy jasné, že čtečka bude s telefonem a jeho systémem provázaná a nejspíše také využije jeho baterii.

Firma PocketBook tak nejspíše nalezla pěknou skulinku na trhu, neboť lze předpokládat, že zájem o toto zařízení může být velmi velký. Záležet bude také na nastavené ceně a pohotovosti, s jakou se budou tyto kryty dostávat na trh. Model pro Samsung Galaxy S4 má tedy přijít na trh jako první a následovat mají také verze pro telefony HTC, Sony a také další telefony od Samsungu. Je však zřejmé, že se dočkají asi jen majitelé těch nejvíce prodávaných modelů.

Model pro S4 by měl dorazit v říjnu za cca 100 euro.

Zdroj: TZ PocketBook
reklama