PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink

PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink
, , aktualita
Společnost PocketBook si připravila velmi zajímavé a originální příslušenství pro mobilní telefony. Jedná se o obal s krytem displeje, v němž je integrován displej E-Ink, na němž si budeme moci číst knihy stejně jako na samostatné elektronické čtečce.
K oblíbeným
reklama
Díky PocketBook CoverReader tak budete mít svůj mobilní telefon možnost současně využít i jako čtečku elektronických knih a pokud jej máte vybavený podobně zpracovaným krytem, pak vás tato funkce nejspíše nebude stát téměř nic na pohodlí. Výrobce slibuje, že jde o lehký a odolný obal, nicméně z renderů je očividné, že telefon se mírně prodlouží. V tomto případě tedy jde o model Samsung Galaxy S4, pro nějž bude připravena první verze krytu CoverReader se 4,8" displejem od PlasticLogic.

PocketBook slibuje klasické výhody elektronických čteček, a sice zobrazení textu bez nutnosti podsvícení, což má být jednak šetrné pro oči a potom také pro baterii. Tu bude displej jako obvykle potřebovat pouze při překreslování stránky.

Bude to ale opravdu jen čtečka knih integrovaná v krytu mobilního telefonu? Byla by rozhodně škoda, kdyby z tohoto spojení výrobce nevytřískal i něco navíc. Tím je možnost čtení dokumentů, e-mailů, článků z internetu a také zobrazení zmeškaných hovorů či SMS zpráv. Je tedy jasné, že čtečka bude s telefonem a jeho systémem provázaná a nejspíše také využije jeho baterii.

Firma PocketBook tak nejspíše nalezla pěknou skulinku na trhu, neboť lze předpokládat, že zájem o toto zařízení může být velmi velký. Záležet bude také na nastavené ceně a pohotovosti, s jakou se budou tyto kryty dostávat na trh. Model pro Samsung Galaxy S4 má tedy přijít na trh jako první a následovat mají také verze pro telefony HTC, Sony a také další telefony od Samsungu. Je však zřejmé, že se dočkají asi jen majitelé těch nejvíce prodávaných modelů.

Model pro S4 by měl dorazit v říjnu za cca 100 euro.

Zdroj: TZ PocketBook
reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře