PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink

PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink
, , aktualita
Společnost PocketBook si připravila velmi zajímavé a originální příslušenství pro mobilní telefony. Jedná se o obal s krytem displeje, v němž je integrován displej E-Ink, na němž si budeme moci číst knihy stejně jako na samostatné elektronické čtečce.
reklama
Díky PocketBook CoverReader tak budete mít svůj mobilní telefon možnost současně využít i jako čtečku elektronických knih a pokud jej máte vybavený podobně zpracovaným krytem, pak vás tato funkce nejspíše nebude stát téměř nic na pohodlí. Výrobce slibuje, že jde o lehký a odolný obal, nicméně z renderů je očividné, že telefon se mírně prodlouží. V tomto případě tedy jde o model Samsung Galaxy S4, pro nějž bude připravena první verze krytu CoverReader se 4,8" displejem od PlasticLogic.

PocketBook slibuje klasické výhody elektronických čteček, a sice zobrazení textu bez nutnosti podsvícení, což má být jednak šetrné pro oči a potom také pro baterii. Tu bude displej jako obvykle potřebovat pouze při překreslování stránky.

Bude to ale opravdu jen čtečka knih integrovaná v krytu mobilního telefonu? Byla by rozhodně škoda, kdyby z tohoto spojení výrobce nevytřískal i něco navíc. Tím je možnost čtení dokumentů, e-mailů, článků z internetu a také zobrazení zmeškaných hovorů či SMS zpráv. Je tedy jasné, že čtečka bude s telefonem a jeho systémem provázaná a nejspíše také využije jeho baterii.

Firma PocketBook tak nejspíše nalezla pěknou skulinku na trhu, neboť lze předpokládat, že zájem o toto zařízení může být velmi velký. Záležet bude také na nastavené ceně a pohotovosti, s jakou se budou tyto kryty dostávat na trh. Model pro Samsung Galaxy S4 má tedy přijít na trh jako první a následovat mají také verze pro telefony HTC, Sony a také další telefony od Samsungu. Je však zřejmé, že se dočkají asi jen majitelé těch nejvíce prodávaných modelů.

Model pro S4 by měl dorazit v říjnu za cca 100 euro.

Zdroj: TZ PocketBook
reklama
Nejnovější články
Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý
Stále jsou situace, kdy je méně lepší než více. Platí to třeba v případě odolných telefonů, neboť tlačítkové modely jsou méně náchylné k poškození než smartphony s velkým dotykovým displejem. A právě na to vsází nové Evolveo StrongPhone Z3.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD
Do třídy sportovních hatchbacků nižší střední třídy se dostává nová generace Fordu Focus ST. Ta bude k mání jak se silným benzínovým motorem z Mustangu, tak i turbodieselem pro ty, kteří chtějí při sportování šetřit palivo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Ať si říká kdo chce co chce, SUV jsou prostě oblíbená. A vidíme to i u takových značek, jako jsou Porsche nebo Rolls-Royce. Jeho Cullinan je tak oblíbený, že ho nestíhá vyrábět a bude muset rozšiřovat výrobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy
Xiaomi nemůže vydržet čekání a vypouští některé novinky o modelu Mi 9 už nyní. Z oficiálního zdroje jsme se tak dozvěděli o parametrech trojitého fotoaparátu a displeje nebo si můžeme prohlédnout všechny barevné varianty telefonu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik