PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink

PocketBook a obal pro mobily s displejem E-Ink
, , aktualita
Společnost PocketBook si připravila velmi zajímavé a originální příslušenství pro mobilní telefony. Jedná se o obal s krytem displeje, v němž je integrován displej E-Ink, na němž si budeme moci číst knihy stejně jako na samostatné elektronické čtečce.
reklama
Díky PocketBook CoverReader tak budete mít svůj mobilní telefon možnost současně využít i jako čtečku elektronických knih a pokud jej máte vybavený podobně zpracovaným krytem, pak vás tato funkce nejspíše nebude stát téměř nic na pohodlí. Výrobce slibuje, že jde o lehký a odolný obal, nicméně z renderů je očividné, že telefon se mírně prodlouží. V tomto případě tedy jde o model Samsung Galaxy S4, pro nějž bude připravena první verze krytu CoverReader se 4,8" displejem od PlasticLogic.

PocketBook slibuje klasické výhody elektronických čteček, a sice zobrazení textu bez nutnosti podsvícení, což má být jednak šetrné pro oči a potom také pro baterii. Tu bude displej jako obvykle potřebovat pouze při překreslování stránky.

Bude to ale opravdu jen čtečka knih integrovaná v krytu mobilního telefonu? Byla by rozhodně škoda, kdyby z tohoto spojení výrobce nevytřískal i něco navíc. Tím je možnost čtení dokumentů, e-mailů, článků z internetu a také zobrazení zmeškaných hovorů či SMS zpráv. Je tedy jasné, že čtečka bude s telefonem a jeho systémem provázaná a nejspíše také využije jeho baterii.

Firma PocketBook tak nejspíše nalezla pěknou skulinku na trhu, neboť lze předpokládat, že zájem o toto zařízení může být velmi velký. Záležet bude také na nastavené ceně a pohotovosti, s jakou se budou tyto kryty dostávat na trh. Model pro Samsung Galaxy S4 má tedy přijít na trh jako první a následovat mají také verze pro telefony HTC, Sony a také další telefony od Samsungu. Je však zřejmé, že se dočkají asi jen majitelé těch nejvíce prodávaných modelů.

Model pro S4 by měl dorazit v říjnu za cca 100 euro.

Zdroj: TZ PocketBook
reklama
Nejnovější články
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje
Smartphone Vivo NEX Dual Display Edition řeší problém s umístěním předního fotoaparátu po svém – žádný totiž nemá. O selfie ovšem nepřijdete, stačí telefon otočit a použít hlavní fotoaparát. Na zádech totiž kromě něj naleznete i druhý AMOLED displej.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny
Asus oficiálně představil dva očekávané smartphony střední třídy. Nenechte se odradit krkolomnými názvy, za rozumnou cenu tyto modely nabídnou rozměrný displej s výřezem, duální fotoaparát a dlouhou výdrž baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia
Nejmenší a nejlehčí notebook značky Razer získal významný upgrade, který se týká především grafického výkonu. Vůbec poprvé totiž bude nabízen s dedikovanou grafickou kartou. Novinkou je třeba také 4K displej s tenčími rámečky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
1000 mph se nepřekoná, auto Bloodhound SSC končí 1000 mph se nepřekoná, auto Bloodhound SSC končí
Project Bloodhound SSC si kladl za cíl překonat magické číslo 1000 mph (1609 km/h). Nevypadá však, že by se mu to mělo podařit. Projekt končí z důvodu nedostatku peněz, nikdo další ho už nechce podporovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala