Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Plug-in hybrid Opel Grandland X Hybrid4 dává 300 koní

13.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Opel přichází s novinkou v podobě plug-in hybridního SUV Grandland X Hybrid4, který má nabídnout kombinovaný výkon až 300 koní a čistě elektrický dojezd na slušných 50 kilometrů.
Také automobilka Opel se snaží přicházet s vozy na alternativní “paliva”. V honbě za co nejnižšími papírovými emisemi i Opel přichází s plug-in hybridy. Tím dnes představeným je Grandland X Hybrid4, který využívá již známou hybridní techniku, kterou jsme viděli i v koncernových vozech od Peugeotu.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 
Základem tohoto SUV je tak přeplňovaná benzínová šestnáctistovka PureTech s maximálním výkonem 147 kW (200 koní). Tu doplňují dva elektromotory s výkonem 80 kW (109 koní). Jeden je integrován do osmistupňové automatické převodovky a spolu se spalovacím motorem pohání přední kola, druhý elektromotor pak pohání zadní kola a stará se o funkci čtyřkolky. Celkový výkon soustavy dosahuje 221 kW (300 koní) a točivý moment 450 Nm.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 
To by mělo stačit na dosažení stokilometrové rychlosti za 6,5 sekundy a vyvinutí maximální rychlosti 219 km/h. Na elektrický pohon je možné jet až do rychlosti 130 km/h. Akumulátor vozu má 13,2 kWh a dle výrobce má stačit na ujetí 50 km na čistě elektrický pohon. Domácí wallbox s výkonem 7,4 kW by pak vůz měl nabít za 1 hodinu a 50 minut.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 
Papírová kombinovaná spotřeba činí 2,2 l/100 km dle WLTP (emise 49 gramů CO2/km). V praxi se bude pochopitelně lišit směrem nahoru i dolů podle toho, jak často budou majitelé vůz nabíjet a jak dlouhé trasy s ním budou jezdit. Opel s vozem nabízí Free2Move Services, možnost nabíjení na 85 tisících nabíječkách po celé Evropě.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama