www.svetmobilne.cz
>
>

Plug-in hybrid Opel Grandland X Hybrid4 dává 300 koní

Plug-in hybrid Opel Grandland X Hybrid4 dává 300 koní
, , aktualita
Automobilka Opel přichází s novinkou v podobě plug-in hybridního SUV Grandland X Hybrid4, který má nabídnout kombinovaný výkon až 300 koní a čistě elektrický dojezd na slušných 50 kilometrů.
K oblíbeným
reklama
Také automobilka Opel se snaží přicházet s vozy na alternativní “paliva”. V honbě za co nejnižšími papírovými emisemi i Opel přichází s plug-in hybridy. Tím dnes představeným je Grandland X Hybrid4, který využívá již známou hybridní techniku, kterou jsme viděli i v koncernových vozech od Peugeotu.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 
Základem tohoto SUV je tak přeplňovaná benzínová šestnáctistovka PureTech s maximálním výkonem 147 kW (200 koní). Tu doplňují dva elektromotory s výkonem 80 kW (109 koní). Jeden je integrován do osmistupňové automatické převodovky a spolu se spalovacím motorem pohání přední kola, druhý elektromotor pak pohání zadní kola a stará se o funkci čtyřkolky. Celkový výkon soustavy dosahuje 221 kW (300 koní) a točivý moment 450 Nm.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 
To by mělo stačit na dosažení stokilometrové rychlosti za 6,5 sekundy a vyvinutí maximální rychlosti 219 km/h. Na elektrický pohon je možné jet až do rychlosti 130 km/h. Akumulátor vozu má 13,2 kWh a dle výrobce má stačit na ujetí 50 km na čistě elektrický pohon. Domácí wallbox s výkonem 7,4 kW by pak vůz měl nabít za 1 hodinu a 50 minut.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 
Papírová kombinovaná spotřeba činí 2,2 l/100 km dle WLTP (emise 49 gramů CO2/km). V praxi se bude pochopitelně lišit směrem nahoru i dolů podle toho, jak často budou majitelé vůz nabíjet a jak dlouhé trasy s ním budou jezdit. Opel s vozem nabízí Free2Move Services, možnost nabíjení na 85 tisících nabíječkách po celé Evropě.
 
Opel Grandland X Hybrid4
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik