www.svetmobilne.cz
>
>
>

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
, , aktualita
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
V rozhovoru pro ARK Invest (jednoho z investorů Tesly) se Elon Musk rozpovídal o připravovaných funkcích vozů Tesla, mezi nimiž je i nová generace autonomního řízení (tzv. Autopilot). Ta bude využívat nový hardware, který si Tesla sama postavila, a který nahrazuje stávající hardware Nvidie, jenž už nestačí svým výkonem (nový hardware by se měl začít vyrábět v těchto týdnech). Musk tradičně překypoval sebevědomím a tvrdil, že nový AI systém bude připraven už na konci tohoto roku a zajistí plnou autonomii. "Řidič" si tak může zavolat své auto, to ho vyzvedne a doveze na místo určení. Člověk za volantem si tak může i schrupnout.
 
Tesla Autopilot
 
Pochopitelně nebude to hned tak růžové. Musk připustil, že ačkoli by technologie měla být připravena ještě v tomto roce, její reálné nasazení na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat a rozhodně nebude možné jen tak nečinně sedět za volantem. Ještě rok se tak bude funkce testovat podobně, jako je tomu dnes. Tedy řidič nemusí řídit sám o sobě, musí ale v pravidelných intervalech interagovat s vozidlem a být připraven na to, že v případě nenadálé události převezme řízení. Musk pochopitelně předpokládá, že vše půjde jako po másle a koncem příštího roku pak bude funkce plně spuštěna. V rozhovoru řekl, že si je tím jist a nejsou zde žádné otazníky.
 
Musk je možná ale opět až příliš optimistický a my tak můžeme předpokládat, že se funkce patrně opět o něco opozdí (ne každý v Tesle dokáže pracovat s takovým nasazením jako Musk). Dále zmínil, že tým nyní řeší především křižovatky. Podle něj je pro vůz sice velmi jednoduché číst dopravní značky (to dnes umí kdejaké auto), ale horší je to se semafory. Některé křižovatky jsou jimi doslova zaplaveny a i člověk má někdy problém se vyznat, který je ten jeho.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala