www.svetmobilne.cz
>
>
>

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
, , aktualita
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
V rozhovoru pro ARK Invest (jednoho z investorů Tesly) se Elon Musk rozpovídal o připravovaných funkcích vozů Tesla, mezi nimiž je i nová generace autonomního řízení (tzv. Autopilot). Ta bude využívat nový hardware, který si Tesla sama postavila, a který nahrazuje stávající hardware Nvidie, jenž už nestačí svým výkonem (nový hardware by se měl začít vyrábět v těchto týdnech). Musk tradičně překypoval sebevědomím a tvrdil, že nový AI systém bude připraven už na konci tohoto roku a zajistí plnou autonomii. "Řidič" si tak může zavolat své auto, to ho vyzvedne a doveze na místo určení. Člověk za volantem si tak může i schrupnout.
 
Tesla Autopilot
 
Pochopitelně nebude to hned tak růžové. Musk připustil, že ačkoli by technologie měla být připravena ještě v tomto roce, její reálné nasazení na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat a rozhodně nebude možné jen tak nečinně sedět za volantem. Ještě rok se tak bude funkce testovat podobně, jako je tomu dnes. Tedy řidič nemusí řídit sám o sobě, musí ale v pravidelných intervalech interagovat s vozidlem a být připraven na to, že v případě nenadálé události převezme řízení. Musk pochopitelně předpokládá, že vše půjde jako po másle a koncem příštího roku pak bude funkce plně spuštěna. V rozhovoru řekl, že si je tím jist a nejsou zde žádné otazníky.
 
Musk je možná ale opět až příliš optimistický a my tak můžeme předpokládat, že se funkce patrně opět o něco opozdí (ne každý v Tesle dokáže pracovat s takovým nasazením jako Musk). Dále zmínil, že tým nyní řeší především křižovatky. Podle něj je pro vůz sice velmi jednoduché číst dopravní značky (to dnes umí kdejaké auto), ale horší je to se semafory. Některé křižovatky jsou jimi doslova zaplaveny a i člověk má někdy problém se vyznat, který je ten jeho.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala