www.svetmobilne.cz
>
>
>

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
, , aktualita
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
V rozhovoru pro ARK Invest (jednoho z investorů Tesly) se Elon Musk rozpovídal o připravovaných funkcích vozů Tesla, mezi nimiž je i nová generace autonomního řízení (tzv. Autopilot). Ta bude využívat nový hardware, který si Tesla sama postavila, a který nahrazuje stávající hardware Nvidie, jenž už nestačí svým výkonem (nový hardware by se měl začít vyrábět v těchto týdnech). Musk tradičně překypoval sebevědomím a tvrdil, že nový AI systém bude připraven už na konci tohoto roku a zajistí plnou autonomii. "Řidič" si tak může zavolat své auto, to ho vyzvedne a doveze na místo určení. Člověk za volantem si tak může i schrupnout.
 
Tesla Autopilot
 
Pochopitelně nebude to hned tak růžové. Musk připustil, že ačkoli by technologie měla být připravena ještě v tomto roce, její reálné nasazení na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat a rozhodně nebude možné jen tak nečinně sedět za volantem. Ještě rok se tak bude funkce testovat podobně, jako je tomu dnes. Tedy řidič nemusí řídit sám o sobě, musí ale v pravidelných intervalech interagovat s vozidlem a být připraven na to, že v případě nenadálé události převezme řízení. Musk pochopitelně předpokládá, že vše půjde jako po másle a koncem příštího roku pak bude funkce plně spuštěna. V rozhovoru řekl, že si je tím jist a nejsou zde žádné otazníky.
 
Musk je možná ale opět až příliš optimistický a my tak můžeme předpokládat, že se funkce patrně opět o něco opozdí (ne každý v Tesle dokáže pracovat s takovým nasazením jako Musk). Dále zmínil, že tým nyní řeší především křižovatky. Podle něj je pro vůz sice velmi jednoduché číst dopravní značky (to dnes umí kdejaké auto), ale horší je to se semafory. Některé křižovatky jsou jimi doslova zaplaveny a i člověk má někdy problém se vyznat, který je ten jeho.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda představila elektrické Citigo iV Škoda představila elektrické Citigo iV
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala