www.svetmobilne.cz
>
>
>

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk

Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
, , aktualita
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
reklama
V rozhovoru pro ARK Invest (jednoho z investorů Tesly) se Elon Musk rozpovídal o připravovaných funkcích vozů Tesla, mezi nimiž je i nová generace autonomního řízení (tzv. Autopilot). Ta bude využívat nový hardware, který si Tesla sama postavila, a který nahrazuje stávající hardware Nvidie, jenž už nestačí svým výkonem (nový hardware by se měl začít vyrábět v těchto týdnech). Musk tradičně překypoval sebevědomím a tvrdil, že nový AI systém bude připraven už na konci tohoto roku a zajistí plnou autonomii. "Řidič" si tak může zavolat své auto, to ho vyzvedne a doveze na místo určení. Člověk za volantem si tak může i schrupnout.
 
Tesla Autopilot
 
Pochopitelně nebude to hned tak růžové. Musk připustil, že ačkoli by technologie měla být připravena ještě v tomto roce, její reálné nasazení na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat a rozhodně nebude možné jen tak nečinně sedět za volantem. Ještě rok se tak bude funkce testovat podobně, jako je tomu dnes. Tedy řidič nemusí řídit sám o sobě, musí ale v pravidelných intervalech interagovat s vozidlem a být připraven na to, že v případě nenadálé události převezme řízení. Musk pochopitelně předpokládá, že vše půjde jako po másle a koncem příštího roku pak bude funkce plně spuštěna. V rozhovoru řekl, že si je tím jist a nejsou zde žádné otazníky.
 
Musk je možná ale opět až příliš optimistický a my tak můžeme předpokládat, že se funkce patrně opět o něco opozdí (ne každý v Tesle dokáže pracovat s takovým nasazením jako Musk). Dále zmínil, že tým nyní řeší především křižovatky. Podle něj je pro vůz sice velmi jednoduché číst dopravní značky (to dnes umí kdejaké auto), ale horší je to se semafory. Některé křižovatky jsou jimi doslova zaplaveny a i člověk má někdy problém se vyznat, který je ten jeho.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala