Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Plány Huawei: P9 Max, Honor 5C a Nexus 7P?

15.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Benchmark odhalil obři telefon, který by mohl být očekávaným modelem P9 Max s 6,9“ displejem. V databázi TENAA se zase objevil smartphone střední třídy Honor 5C. A na závěr spekulace o možném Nexusu 7P.

Huawei P9 Max


V grafickém benchmarku GFXBench se objevilo neznámé zařízení s obřím displejem a procesorem od Huawei, okamžitě se tedy objevila spekulace, zda se nejedná o očekávaný phablet P9 Max. Ten měl být představen na tiskové konferenci začátkem dubna, nakonec jsme se ale dočkali jen vlajkových lodí P9 a P9 Plus, potvrzena byla také existence jejich odlehčené verze P9 Lite.

Pokud by se opravdu jednalo o Huawei P9 Max, máme tu čest se zařízením vybaveným 6,9“ displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), úhlopříčka je tedy prakticky srovnatelná s nejmenšími tablety a ve srovnání s loňským modelem P8 Max narostla o další desetinu palce. Uvnitř by měl tepat osmijádrový procesor HiSilicon Kirin 950 taktovaný až na 2,2 GHz, telefony P9 a P9 Plus ovšem byly představeny s modernějším čipem Kirin 955.


Huawei P9

Dále by neměla chybět 3GB RAM, 32GB interní úložiště nebo dvojice fotoaparátů, konkrétně 13MPx zadní a 8MPx přední, oba si navíc poradí s nahráváním Full HD videí. Kromě Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS by se měl přístroj pochlubit také podporou NFC, v případě operačního systému pak benchmark odhalil Android 6.0 Marshmallow, který jistě výrobce nezapomene doplnit o uživatelskou nadstavbu EMUI.


Honor 5C


V současnosti prodávaný Honor 4C patří k velmi oblíbeným smartphonům díky kombinaci příznivé ceny a slušné výbavy. Na jeho úspěchy se bude nejspíš snažit navázat nástupce v podobě Honoru 5C, který se objevil v databázi čínské organizace pro certifikaci telekomunikačních zařízení TENAA. Odtamtud máme nejen snímky dosud nepředstaveného smartphonu, ale také skoro kompletní informace o výbavě.

Výrazného vylepšení by se mělo dočkat zpracování, zadní strana bude totiž nejspíš z kovu, který samozřejmě působí dražším dojmem než plast. Co se týče výbavy, vsadí novinka údajně na 5,2“ displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD), ve srovnání s předchozím modelem by tedy mělo dojít k nárůstu úhlopříčky i rozlišení.


Honor 5C

Uvnitř bude podle všeho tikat osmijádrový procesor Kirin 650 doplněný o 2GB RAM a 16GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karet, podle spekulací ovšem výrobce nabídne i druhou variantu se stejným procesorem, ale 3GB RAM a 32GB úložištěm. K další výbavě podle všeho patří 13MPx zadní fotoaparát, 8MPx přední kamerka, čtečka otisků prstů a operační systém Android 6.0 Marshmallow.


Nexus 7P


Zatímco u předchozích zařízení máme jejich existenci nějak potvrzenou, ať už databází TENAA nebo alespoň benchmarkem, u posledního očekávaného modelu už se dostáváme do stádia spekulací. Jediným větším důkazem je nám totiž americký úřad pro patenty a obchodní známky, u kterého si Huawei zaregistroval název Huawei 7P. Jedná se o nástupce loňského phabletu Nexus 6P?

Samozřejmě je to jedna z možností, trochu pravděpodobnější se ale možná jeví verze, že půjde o tablet se sedmipalcovou úhlopříčkou. V každém případě je dost možné, že model 7P nebude čínský výrobce prodávat pod svou značkou, ale že půjde o zařízení Nexus. Podobná označení modelů, kde je na prvním místě číslo značící přibližnou úhlopříčku displeje a na druhém místě písmeno (v případě P znamenající „Premium“), totiž od loňského roku používá právě Google u řady Nexus.


Nexus 5X (LG) a Nexus 6P (Huawei)

Ostatně už některé jiné zdroje v minulosti naznačovaly, že jedním z výrobců letošních Nexusů bude opět Huawei, až dva modely smartphonů by mělo připravit také HTC.

Zdroj: Gsmarena.com, Phonearena.com, Liliputing.com


reklama