Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pixel 3 XL by měl mít výřez displeje à la iPhone X

2.6.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google chce údajně svou třetí generaci smartphonů Pixel postavit přímo proti iPhonům. Větší model by proto měl nabídnout kontroverzní výřez displeje, i když fanoušci moc nadšení nejsou. Objevila se také zmínka o levnějším Pixelu se Snapdragonem 710.
Řadu fanoušků Googlu zvedla ze židle fotografie, která by měla ukazovat ochranná skla pro třetí generaci smartphonů Pixel. I když o pravosti snímku můžeme vážně pochybovat, některé skutečnosti potvrzuje také známý server Bloomberg. Ten v první řadě potvrzuje, že na cestě jsou opět dva modely s různými velikostmi, které by měly nést názvy Pixel 3 a Pixel 3 XL. Vtěší z novinek se údajně designově přiblíží iPhonu X od Applu, neboť by měla mít displej se ztenčenými rámečky a hlavně výřezem v horní část. Právě tento výřez, kam se ukryje třeba telefonní reproduktor, je trnem v oku mnoha fanoušků.
 
 
Nutno podotknout, že ani minulé smartphony od Googlu se nedočkaly za svůj design mnoha chvály a třetí generace tedy tuto pověst patrně nezlepší. I přes použití výřezu se nezdá, že by byl Pixel 3 XL bezrámečkovým smartphonem, zklamáním je především mohutná „brada“ ve spodní části, za kterou nesou vinou mimo jiné kvalitní stereo reproduktory. Podle zdroje se jedná o přechodnou variantu, cílem Googlu je nabídnout u budoucích Pixelů bezrámečkový design. Pixel 3 XL můžeme také brát jako demonstraci možností nového Androidu P, který jako první nativně podporuje právě výřez displeje.
 
Znechucení fanoušci ovšem mohou sáhnout po menším Pixelu 3, který by se měl držet tradičnějšího designu bez extrémně tenkých rámečků nebo výřezu displeje. Oba nové Pixely by měla vůbec poprvé produkovat společnost Foxconn, která dlouhodobě vyrábí iPhony pro Apple. Připomeňme, že kvůli vývoji vlastních smartphonů odkoupil Google začátkem letošního roku část HTC. O výbavě chystaných modelů toho prozatím mnoho nevíme, ale podle zdroje můžeme na zadní straně očekávat opět pouze jeden fotoaparát, avšak značně vylepšený. Ani přesto uživatelé nepřijdou o efektní snímky s rozmazaným pozadím, ale veškerá práce zůstane na umělé inteligenci. Pixel 3 XL by měl ovšem nabídnout duální fotoaparát na přední straně, ale prozatím není jasné, zda tam bude také za účelem odemykání telefonu rozpoznáním obličeje.
 
 

Levnější Pixel (nejen) pro rozvojové trhy

 
Google svůj Pixel 3 a Pixel 3 XL údajně představí v říjnu. Zatímco tyto high-endové modely by měly disponovat Snapdragonem 845, na cestě je údajně také telefon Pixel střední třídy. Ten by mohl být představen až v první polovině roku 2019 a spoléhat by měl na procesor Snapdragon 710. Spekulace o levnějším Pixelu se objevily už dříve, a to v souvislosti s indickým trhem.
 


reklama