Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Peugeot představí hybridní koncept na bázi 508

21.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Většina automobilek dnes řeší různé formy elektrifikace a Peugeot není výjimkou. V Ženevě chce představit koncept 508 Peugeot Sport Engineering s turbobenzínem, dvěma elektromotory a pohonem 4x4.
Automobilka Peugeot chystá na ženevský autosalon velmi výkonný koncept hybridního sedanu 508 Peugeot Sport Engineering (PSE). Ten rozhodně nebude nějakým pomalým vozem, rozjet se má až na 250 km/h (s elektronickým omezovačem) a na stovce se ocitne za pouhé 4,3 sekundy. To je možné díky trojici motorů. Základem je přeplňovaná šestnáctistovka 1.6 PureTech s výkonem 147 kW doplněná o elektromotor s 81 kW. Tato dvojka pohání přední kola. To ale zdaleka není vše. Najdete zde ještě jeden elektromotor o vysokém výkonu až 147 kW, který pohání zadní kola a jde tedy o čtyřkolku.
 
Peugeot 508 Peugeot Sport Engineering
 
Akumulátor nabídne 11,8 kWh, což by mělo vystačit na 50 km čistě elektrického dojezdu, přičemž v hybridním režimu výrobce slibuje emise jen 49 g CO2/km. To po přepočtu znamená teoretickou spotřebu 2,1 l/100 km. Vysokému výkonu vozu sekunduje i jeho design, který doznal několika změn. Je tu upravený přední nárazník, zadní dostal difuzor a máme tu i další sportovní úpravy. Vzhled pak podtrhují také karbonová zrcátka.
 
Peugeot 508 Peugeot Sport Engineering
 
Změny jsou i vevnitř. Je tu použit asymetrický volant, umělá k§že Alcantara a nechybí ani 10" obrazovka. Švy v interiéru mají světle zelenou barvu. Vůz se sice nedostane do sériové výroby, ale ukazuje možnosti výrobce a technologie, kterých bychom se v budoucnu mohli dočkat. Peugeot totiž v následujících pěti letech plánuje značnou elektrifikaci celého portfolia. Každopádně se hovoří o tom, že bychom se měli dočkat výkonných elektromobilů Peugeotu už v příštím roce.
 
Peugeot 508 Peugeot Sport Engineering
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama