Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Peter Chou skončil v HTC, přitom patřil mezi spoluzakladatele

23.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Společnost HTC se již několikátým rokem trápí s prodeji chytrých telefonů, velkou změnou bylo povýšení Cher Wangové na místo výkonné ředitelky, nahradila právě Petera Choua, který se měl přesunout do vývoje, nakonec ale skončil úplně.
Společnost HTC sice patřila mezi průkopníky chytrých telefonů, dokonce vydala první Nexus. Na druhou stranu dlouho používala i Windows Phone a telefony jako HTC HD 2 zůstanou legendárními možná napořád. Dále se povedly i vlajkové lodě jako HTC Evo 3D, HTC One X a hlavně HTC One (M7).

Od slávy modelu One (M7) však uplynuly 3 roky a společnost nezaznamenala žádný až tak úspěšný telefon. Snažila se to nahnat ve střední třídě, ale vždy si účtovala trošku více, než by byli zákazníci ochotni platit. To je problém obzvláště v době, kdy se na trh dostávají opravdu levná zařízení od čínských výrobců jako Huawei či Xiaomi.

Peter Chou byl nejen při problémech HTC, on byl v čele, i když se HTC dařilo. Změna přišla před rokem a čtvrt, kdy Peter Chou skončil na pozici výkonného ředitele společnosti. Nahradila jej Cher Wangová a Chou byl přesunut do vývojového oddělení.
Poslední vlajková loď HTC - telefon HTC 10


Ani tam to pro něj nebylo neznámé místo, sám se na návrzích nových telefonů dříve podílel. Mluvilo se i o tom, že bude pracovat na chytrých hodinkách od HTC. Ty mimochodem stále nebyly představeny, i když už se tak mělo několikrát stát, další termín má být na podzim.

Peter Chou se ale ve vývojářském oddělení nezabydlel, v září minulého roku byl jmenován do rady společnosti Digital Domain, která má na starosti grafické efekty k filmům. Mezi nejznámější hity, na kterých se studio podílelo, patří Iron Man, Transformers nebo Titanic. A proč se o odchodu Choua nevědělo dříve?

Všichni si mysleli, že se do Digital Domain přesunul kvůli vývoji HTC Vive. Nyní se ale potvrdila informace, že z HTC skutečně odešel. I když mu byla nabídnuta čestná funkce v HTC, tu prý odmítl. HTC se tak přesouvá do další éry, která možná trošku opomene chytré telefony a zaměří se na virtuální realitu nebo na chytré příslušenství. Vzhledem k neustálému odkládání HTC Watch by HTC mohlo chystat něco revolučního.

Zdroj: AndroidAuthority
reklama