Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Peter Chou skončil v HTC, přitom patřil mezi spoluzakladatele

, , aktualita
Peter Chou skončil v HTC, přitom patřil mezi spoluzakladatele
Společnost HTC se již několikátým rokem trápí s prodeji chytrých telefonů, velkou změnou bylo povýšení Cher Wangové na místo výkonné ředitelky, nahradila právě Petera Choua, který se měl přesunout do vývoje, nakonec ale skončil úplně.
Peter Chou skončil v HTC, přitom patřil mezi spoluzakladatele
Společnost HTC sice patřila mezi průkopníky chytrých telefonů, dokonce vydala první Nexus. Na druhou stranu dlouho používala i Windows Phone a telefony jako HTC HD 2 zůstanou legendárními možná napořád. Dále se povedly i vlajkové lodě jako HTC Evo 3D, HTC One X a hlavně HTC One (M7).

Od slávy modelu One (M7) však uplynuly 3 roky a společnost nezaznamenala žádný až tak úspěšný telefon. Snažila se to nahnat ve střední třídě, ale vždy si účtovala trošku více, než by byli zákazníci ochotni platit. To je problém obzvláště v době, kdy se na trh dostávají opravdu levná zařízení od čínských výrobců jako Huawei či Xiaomi.

Peter Chou byl nejen při problémech HTC, on byl v čele, i když se HTC dařilo. Změna přišla před rokem a čtvrt, kdy Peter Chou skončil na pozici výkonného ředitele společnosti. Nahradila jej Cher Wangová a Chou byl přesunut do vývojového oddělení.
Poslední vlajková loď HTC - telefon HTC 10


Ani tam to pro něj nebylo neznámé místo, sám se na návrzích nových telefonů dříve podílel. Mluvilo se i o tom, že bude pracovat na chytrých hodinkách od HTC. Ty mimochodem stále nebyly představeny, i když už se tak mělo několikrát stát, další termín má být na podzim.

Peter Chou se ale ve vývojářském oddělení nezabydlel, v září minulého roku byl jmenován do rady společnosti Digital Domain, která má na starosti grafické efekty k filmům. Mezi nejznámější hity, na kterých se studio podílelo, patří Iron Man, Transformers nebo Titanic. A proč se o odchodu Choua nevědělo dříve?

Všichni si mysleli, že se do Digital Domain přesunul kvůli vývoji HTC Vive. Nyní se ale potvrdila informace, že z HTC skutečně odešel. I když mu byla nabídnuta čestná funkce v HTC, tu prý odmítl. HTC se tak přesouvá do další éry, která možná trošku opomene chytré telefony a zaměří se na virtuální realitu nebo na chytré příslušenství. Vzhledem k neustálému odkládání HTC Watch by HTC mohlo chystat něco revolučního.

Zdroj: AndroidAuthority
reklama