Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pebble uvádí trojici nositelných novinek

24.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Známý americký výrobce dnes představil chytré hodinky Pebble 2 a Pebble 2 Time, které prošly designovým faceliftem i hardwarovými vylepšeními, z nichž nejvýznamnější je měřič srdečního tepu. Úplnou novinkou je miniaturní nositelné zařízení Pebble Core.

Pebble 2 a Pebble Time 2


Značka Pebble si mezi uživateli chytrých hodinek vydobyla slušné renomé, a to díky jednoduchým, ale přitom funkčním hodinkám s dlouhou výdrží baterie a přijatelnou cenou. Tento týden americký výrobce představil druhou generaci svých produktů, které si zachovávají všechny oblíbené vlastnosti předchůdců, ale v líbivějším kabátku a s mnohými vylepšeními.
Pebble 2


Základem nabídky budou hodinky Pebble 2, které přicházejí s rychlejším procesorem, integrovaným mikrofonem a především optickým měřičem srdečního tepu. K zobrazování i tentokrát slouží černobílý e-ink displej, díky němu se výrobci povedlo dosáhnout až sedmidenní výdrže baterie, což je jedna z nejlepších hodnot mezi chytrými hodinkami.

Pebble Time 2 mají o více než polovinu větší displej než Pebble 2, ten je navíc barevný. Dalším rozdílem je využití nerezové konstrukce a delší výdrž baterie, která by v tomto případě měla dosáhnout až deseti dnů. Ani v tomto případě nechybí mikrofon nebo měřič srdečního tepu. Oba modely hodinek jsou voděodolné, mají integrovaný krokoměr a zvládnou zobrazovat notifikace z Androidu či iOS.
Pebble Time 2


K dispozici je také nová verze operačního systému od Pebble, která přináší zobrazení nadcházejících událostí i naměřených aktivit přehledně na časové přímce. Nechybí ani programovatelné funkce, díky kterým může uživatel zautomatizovat některé opakované akce. Výrobce vybírá prostředky na výrobu opět přes crowdfundingový portál Kickstarter, přičemž ceny jsou následující:

Pebble 2 je nyní k sehnání za 99 dolarů (2 400 Kč bez DPH), v běžném prodeji bude stát 129 dolarů (3 100 Kč). K prvním zájemcům se dostanou v září.
Pebble Time 2 je možné předobjednat za 169 dolarů (4 100 Kč), potom cena stoupne na 199 dolarů (4 800 Kč). Dostupnost je hlášena na listopad.


Pebble Core


Pebble ovšem tentokrát nezůstal jen u chytrých hodinek, poslední novinkou je totiž miniaturní krabička nesoucí název Core. Uživatel si ji může připnout na oblečení nebo na klíče, možností využití je přitom hned několik. Díky integrované GPS slouží zařízení k zaznamenávání trasy, naměřená data jsou potom sdílena s libovolnou fitness aplikací.

Dále jsou k dispozici technologie 3G, Wi-Fi a Bluetooth, které slouží mimo jiné k synchronizaci. Zajímavou vlastností je i možnost poslechu hudby uložené na 4GB vnitřním úložišti, a to pomocí klasických nebo bezdrátových sluchátek. Uživatel tedy může nechat smartphone úplně doma, k měření aktivity i poslechu hudby stačí Pebble Core.

V případě potíží navíc zařízení dokáže zavolat na tísňovou linku spolu s odesláním aktuální polohy. Aby toho nebylo málo, je k dispozici také mikrofon, který lze využít třeba k nahrávání hlasových poznámek. Výrobce navíc otevírá dveře vývojářům, kteří mohou využít dvojice programovatelných tlačítek k libovolným účelům, práci jim navíc usnadní zveřejnění SDK.

Pebble Core je rovněž k předobjednání na webu Kickstarter, a to už od 69 dolarů (1 700 Kč bez DPH). Dostupnost je plánována na leden, cena potom vzroste na 99 dolarů (2 400 Kč).

Zdroj: Kickstarter.com
reklama