www.svetmobilne.cz
>
>

Patent Toyoty: autonomní vůz, který natankuje či nabije auto přímo na silnici

Patent Toyoty: autonomní vůz, který natankuje či nabije auto přímo na silnici
, , aktualita
S elektromobily vyvstává častější otázka, co se stane, když dojde energie. Totéž se ale může stát i vozům se spalovacím motorem. Toyota proto přemýšlí nad autonomním řešením, které poslouží oběma skupinám a zprovozní jakékoli auto.
K oblíbeným
reklama
Zatímco u vozů se spalovacím motorem se dojezd příliš neřeší, v případě elektromobilů je to velmi ožehavé téma. Společnost Toyota si proto nechala patentovat systém, který by mohl pomoci oběma skupinám, pokud dojde palivo nebo energie. Mělo by jít o autonomní vůz, který poveze zásobu benzínu, nafty, ale bude mít i velký akumulátor. Pokud tak jakémukoli benzínovému, naftovému nebo elektrickému vozu dojde energie, může si přivolat pomoc od tohoto vozu. Tu je možné si přivolat např. i do cílového místa, aby byl vůz dobit a připraven pro příští jízdu (např. tam, kde nejsou nabíječky nebo čerpací stanice). Připomeňme, že vše je jen ve stádiu patentované myšlenky.
 
Výzkumný vůz Toyota
 
Systém v případě hlášení najde nejbližší volný nabíjecí vůz a zašle ho na místo, kde je potřeba. Bude potřeba nahlásit model vozu, aby systém věděl, které palivo má natankovat, příp. zda se bude vůz nabíjet, to mu také řekne, kde je víčko palivové nádrže nebo krytka zásuvky. Vůz je plně autonomní, takže ke stojícímu zákazníkovi nejen sám dojede bez řidiče, ale také se sám postará o doplnění energie. Něco takového by ale vyžadovalo standardizované konektory a víčka nádrží (resp. systém jejich ovládání). A to se patrně minimálně u spalovacích vozů už asi ani nestane.
 
Výzkumný vůz Toyota
obrázek z patentu (zajímavé, že je tu nakreslena Honda Civic 6G 4D)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře