Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pasivně chlazený Acer Switch 7 Black Edition má stylus, Core i7 i GeForce

2.9.2017, Milan Šurkala, aktualita
Na veletrhu IFA Berlin 2017 představila společnost Acer hybridní notebook Switch 7 Black Edition. Nabídne vysoký výkon díky procesoru Core i7 a grafickému čipu GeForce. To vše je přesto chlazeno pasivně.
Pasivně chlazených notebooků dnes není tolik, kolik jich bylo před zhruba 2-3 lety, kdy Intel přišel s procesory Intel Core M. Přesto se stále najdou výrobci, kteří přicházejí se zařízeními nevyžadující aktivní chlazení. Jedním z nich Acer, který na IFA 2017 představil Switch 7 Black Edition. Jde o zařízení 2v1, které může fungovat jako tablet i jako notebook. Nabídne dotykový IPS displej a stylus využívající technologii Wacom EMR se schopností zaregistrovat 4096 různých úrovní tlaku. Má 13,5" úhlopříčku a vysoké rozlišení 2256×1504 pixelů. Klávesnice se může připojit lehce na šikmo k displeji a ten má svůj vlastní stojánek Acer AutoStand pro podepření v různých úhlech.
 
Acer Switch 7 Black Edition
 
Switch 7 Black Edition rozhodně není žádné pomalé ořezávátko, má totiž výkonný procesor Intel Core i7 8. generace a grafickou kartu GeForce MX150. Tuto kombinaci se nicméně Aceru podařilo chladit pasivně díky technologii LiquidLoop, takže notebook/tablet při svém provozu ani nevydává žádný hluk. Protože tyto čipy jsou v části s displejem, při práci v konfiguraci notebooku nebude zařízení pálit na kolenou. Bez klávesnice váží displej se stojánkem 1,15 kilogramu. Podporována je technologie Windows Hello a zařízení je možné zapnout pouhým otiskem prstu a rovnou se takto i přihlásit do systému. Nepotěší akorát cena, která dosahuje hodně vysokých $1699.
 
 
Zdroj: acer.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama