Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Panasonic Toughbook CF-53: 4. odolná generace

19.9.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic vypouští do světa již čtvrtou generaci svých univerzálních profesionálních notebooků Toughbook, které se chlubí svou odolností. Díky ní se uplatní i přímo v provozu, kde musí odolávat vysokým teplotám, vlhkosti, špíně, atp.
Panasonic Toughbook CF-53 mk4 jsou založeny na procesorech Intel Core i5 vPro generace Hawell a chlubí se tím, že dokáží na jedno nabití pracovat až 15 hodin. Jejich tělo je v podobě klasického kufříku, který má i své madlo a v tomto případě se Panasonic ani nesnaží nabídnout tenké tělo a hovoří krom výdrže baterie spíše o odolnosti a funkcích.

Další základní výbava notebooku CF-53 zahrnuje 14" displej s antireflexní vrstvou, operační systém Windows 8.1 Pro s možností instalace staršího Windows 7 Professional a co se týče procesoru, konkrétně je využit model Core i5-4310U vPro s frekvencí až 3 GHz a grafikou HD 4400.

Pak už se výbava liší dle toho, o jakou jde konfiguraci. Toughbook CF-53 Automotive je vybaven stadnardními porty jako předchozí generace, takže má i sériový port, dva sloty po karty PCMCIA a standardní úchyty. Toughbook CF-53 Touchscreen má dotykovou obrazovku s polarizérem, která má poskytnout dobře viditelný obraz i na slunci a nakonec tu máme "běžný" Toughbook CF-53 Standard.

Baterie nabízí možnost rychlého nabití, a to na 80 % kapacity za pouhou hodinu a na zbylých 20 % je třeba další hodina. Standardní výbava zahrnuje dva porty USB 3.0, výstup HDMI, sériový port, port VGA a PCMCIA typ II. Do modelu Automotiv a jeho dvou zásuvek si můžeme zvolit další gigabitovou LAN (RJ-45), modemový RJ11, FireWire IEEE1394a nebo odolný port USB 2.0 (Fischer). Samozřejmě se nezapomnělo ani na bezdrátové technologie. Máme tu Wi-Fi 802.11ac s až 867 Mbps, Bluetooth 4.0, vestavěné moduly WWAN a RFID a také volitelný modul s GPS + Glonass.

Nvý Toughbook C-53 vydrží pád z výšky až 76 cm, nevadí mu vlhkost ani vibrace a celkovou fyzickou odolnost zajistí horní víko ze slitiny hořčíku, ocelové závěsy a pružně upevněná klávesnice. Na všechny modely se vztahuje tříletá záruka a pětiletá na náhradní díly se závazkem provedení opravy do 96 hodin. Záruku lze rozšířit na 4 nebo 5 let, a to včetně záruky proti náhodnému poškození, na baterii a na disk.

Toughbook CF-53 mk4 mají být v prodeji už od tohoto měsíce, přičemž standardní model přijde na cenu o 1544 euro, Automotive na 1799 euro a Touchscreen na 1999 euro (vše bez daně).

Zdroj: TZ Panasonic - Toughbook
reklama