Panasonic předvedl tank mezi konvertibilními tablety s Windows 10

Panasonic předvedl tank mezi konvertibilními tablety s Windows 10
, , aktualita
Panasonic na veletrh MWC 2017 přivezl především nového zástupce ze známé řady Toughbook. Tentokrát se jedná o zařízení typu „dva v jednom“, které si zákazník může pořídit s odpojitelnou klávesnicí.
reklama
Konvertibilní notebooky máme obvykle spojeny s relativně křehkou konstrukcí, ale Panasonic dokazuje, že to jde i jinak. Toughbook CF-33, který byl představen tento týden na veletrhu MWC 2017 v Barceloně, je určen pro použití v nejnáročnějších podmínkách. Nabídne proto robustní konstrukci z hořčíkové slitiny, zákazníci ovšem musejí počítat s většími rozměry i hmotností. Samotný tablet váží okolo 1,5 kg, po připojení klávesnicového doku se ručička váhy zastaví dokonce na 2,7 kg. Tablet je možné ke klávesnici připojit také obráceně, čímž vznikne režim vhodný pro prezentaci nebo nejrůznější náčrty pomocí aktivního dotykového stylusu. Pokud zákazník vůbec nepotřebuje klávesnici, může si pořídit jen samostatný tablet.

Panasonic Toughbook CF-33 je vybaven 12“ displejem s rozlišením 2160 x 1440 pixelů, vysokým jasem a antireflexní úpravou. Vyznačuje se méně obvyklým poměrem stran 3:2 a navíc je dostatečně citlivý pro pohodlné ovládání v rukavicích či za deště. O pohon se stará procesor Intel Core i5-7300U sedmé generace na architektuře Kaby Lake, který podporuje sadu technologií Intel vPro. Společnost mu dělá 8GB RAM a 256GB SSD, v budoucnu by se ovšem nabídka konfigurací měla rozrůst také o 4GB a 16GB RAM, respektive 128GB a 512GB SSD. Ve výbavě nalezneme rovněž 8MPx zadní a 2MPx přední fotoaparát.

Na samotném tabletu se nachází konektory USB 3.0, HDMI, LAN, 3,5mm audio jack a čtečka micro SD karet. Klávesnicový dok potom přidává ještě dvojici USB 3.0 a po jednom sériovém portu, USB 2.0, HDMI, LAN a VGA. Další možnosti je možné přidat podle toho, jakým způsobem bude zařízení využíváno – v nabídce je například čtečka otisků prstů, čárových kódů nebo čipových karet. Tablet je dodáván s operačním systémem Windows 10 Pro s možností downgradu na Windows 7 Professional.

Panasonic Toughbook CF-33 bude na evropských trzích k dostání od druhého čtvrtletí 2017. Samostatný tablet se bude prodávat za cenu od 3 560 eur (96 000 Kč), sada s klávesnicovým dokem potom vyjde minimálně na 4 227 eur (114 000 Kč). V ceně je rozšířená tříletá záruka.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala