Panasonic předvedl tank mezi konvertibilními tablety s Windows 10

Panasonic předvedl tank mezi konvertibilními tablety s Windows 10
, , aktualita
Panasonic na veletrh MWC 2017 přivezl především nového zástupce ze známé řady Toughbook. Tentokrát se jedná o zařízení typu „dva v jednom“, které si zákazník může pořídit s odpojitelnou klávesnicí.
K oblíbeným
reklama
Konvertibilní notebooky máme obvykle spojeny s relativně křehkou konstrukcí, ale Panasonic dokazuje, že to jde i jinak. Toughbook CF-33, který byl představen tento týden na veletrhu MWC 2017 v Barceloně, je určen pro použití v nejnáročnějších podmínkách. Nabídne proto robustní konstrukci z hořčíkové slitiny, zákazníci ovšem musejí počítat s většími rozměry i hmotností. Samotný tablet váží okolo 1,5 kg, po připojení klávesnicového doku se ručička váhy zastaví dokonce na 2,7 kg. Tablet je možné ke klávesnici připojit také obráceně, čímž vznikne režim vhodný pro prezentaci nebo nejrůznější náčrty pomocí aktivního dotykového stylusu. Pokud zákazník vůbec nepotřebuje klávesnici, může si pořídit jen samostatný tablet.

Panasonic Toughbook CF-33 je vybaven 12“ displejem s rozlišením 2160 x 1440 pixelů, vysokým jasem a antireflexní úpravou. Vyznačuje se méně obvyklým poměrem stran 3:2 a navíc je dostatečně citlivý pro pohodlné ovládání v rukavicích či za deště. O pohon se stará procesor Intel Core i5-7300U sedmé generace na architektuře Kaby Lake, který podporuje sadu technologií Intel vPro. Společnost mu dělá 8GB RAM a 256GB SSD, v budoucnu by se ovšem nabídka konfigurací měla rozrůst také o 4GB a 16GB RAM, respektive 128GB a 512GB SSD. Ve výbavě nalezneme rovněž 8MPx zadní a 2MPx přední fotoaparát.

Na samotném tabletu se nachází konektory USB 3.0, HDMI, LAN, 3,5mm audio jack a čtečka micro SD karet. Klávesnicový dok potom přidává ještě dvojici USB 3.0 a po jednom sériovém portu, USB 2.0, HDMI, LAN a VGA. Další možnosti je možné přidat podle toho, jakým způsobem bude zařízení využíváno – v nabídce je například čtečka otisků prstů, čárových kódů nebo čipových karet. Tablet je dodáván s operačním systémem Windows 10 Pro s možností downgradu na Windows 7 Professional.

Panasonic Toughbook CF-33 bude na evropských trzích k dostání od druhého čtvrtletí 2017. Samostatný tablet se bude prodávat za cenu od 3 560 eur (96 000 Kč), sada s klávesnicovým dokem potom vyjde minimálně na 4 227 eur (114 000 Kč). V ceně je rozšířená tříletá záruka.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
Nejnovější články
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením
Amazon uvedl novou generaci své legendární čtečky e-knih Kindle. Základní model sice podražil, ale zato dostal displej s přisvícením, který usnadní čtení v noci. Vyplatí se tedy ještě vůbec vyšší model Paperwhite?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro
Apple představil také novou generaci bezdrátových slucháte AirPods 2. Ta přináší několik příjemných vylepšení, jako je např. podpora Siri. Novinkou je také možnost si zakoupit pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny
Finské orgány vyšetřují případ možného porušení GDPR společností HDM Global, některé telefony Nokia totiž měly odesílat uživatelská data na čínské servery. Údajně se jednalo chybu, která měla být opravena začátkem roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik