Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Panasonic oznámil odolný tablet s Androidem pro podnikovou sféru

17.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic Toughpad FZ-A2 je další z řady tabletů, které nejsou určeny pro běžné zákazníky, ale podnikovou sféru, kde spotřebitelé ocení odolnou konstrukci a nadstandardní funkce. Nový model se chlubí procesorem Intel Atom x5 nebo Androidem 6.0 Marshmallow.
Pro představení tabletu si Panasonic vybral nedávno proběhlý veletrh Automotive Innovation Summit v Barceloně, kde se sešli zástupci nejvýznamnějších evropských automobilek. Právě autodílny či prodejny vozidel jsou jedním ze sektorů, pro který je nové zařízení určeno. Stejně tak je ovšem tablet vhodný pro používání v oblasti maloobchodu a pohostinství nebo pro terénní pracovníky, kteří by zařízení využívali na cestách.

Panasonic Toughpad FZ-A2 je vybaven 10,1“ IPS displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Uvnitř odolného těla tiká procesor Intel Atom x5 Z8550, kterému sekunduje 4GB RAM. Pro uživatelská data je určeno 32GB interní úložiště dále rozšiřitelné pomocí micro SD karty. O konektivitu se stará Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 a slušná nabídka portů zahrnující tradiční USB Type-A, reversibilní USB Type-C nebo HDMI.

Dále nechybí vyjímatelná baterie s až devítihodinovou výdrží nebo operační systém Android 6.0 Marshmallow. To vše v robustním těle ze slitiny hořčíků, které by mělo vydržet pád z výšky 1,2 m a ponoření do vody, což je potvrzeno certifikací IP65. Tablet by také měl být schopný provozu při teplotách od -10 do +50 °C. Samozřejmostí je široká volitelná výbava včetně čtečky čipových karet, čtečky 2D čárových kódů nebo bezdrátové technologie LTE (4G).

Zájemci si pak budou moct dokoupit také dokovací stanice určené pro vozy. Panasonic Toughpad FZ-A2 se začne prodávat letos v červenci za cenu od 1 270 eur, v přepočtu asi 34 000 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama