Panasonic Lumix CM1: smartphone nebo fotoaparát?

Panasonic Lumix CM1: smartphone nebo fotoaparát?
, , aktualita
Panasonic představil zařízení Lumix DMC-CM1, které kombinuje digitální fotoaparát se smartphonem běžícím na Androidu 4.4 KitKat. Kromě větších rozměrů a hmotnosti se ovšem připravte také na docela vysokou cenu.
K oblíbeným
reklama
Panasonic nebyl před pár lety příliš úspěšný se svým pokusem o vstup na evropský trh se smartphony. Nyní to japonský výrobce zkouší znovu, a to s poměrně unikátním zařízením. Není totiž jasné, zda je Lumix DMC-CM1 smartphone s nejkvalitnějším fotoaparátem na trhu nebo snad kompaktní fotoaparát s funkcemi smartphonu.

Panasonic Lumix DMC-CM1 je vybaven 1” snímačem, který tak svou velikostí několikanásobně převyšuje snímače používané v ostatních smartphonech. Přístroj zvládne pořizovat až 20MPx fotografie ve formátech JPEG nebo RAW a videa ve 4K rozlišení.

Dále byl použit širokoúhlý objektiv Leica DC Elmarit s ohniskoovou vzdáleností 28 mm a světelností f/2.8. Pomocí prstence na objektivu je možné manuálně upravovat ISO, expoziční čas a další důležité hodnoty. Samozřejmostí je pak samostatné tlačítko fungující jako spoušť fotoaparátu.

Jakmile dokončíte fotografování, stačí se pomocí přepínače vrátit zpět do režimu smartphonu, ve kterém můžete klasicky telefonovat, posílat SMS zprávy, prohlížet internetové stránky nebo stahovat oblíbené aplikace z Google Play Store. To vše na 4,7” dotykovém displeji s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů.

Ani v oblasti výkonu není Panasonic Lumix DMC-CM1 rozhodně žádný low-endový model. Srdcem přístroje je totiž čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801, který můžete znát mimo jiné ze Samsungu Galaxy S5. Dále je k dispozici 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karty.

O konektivitu se kromě LTE Cat.4 postarají také technologie NFC, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Dále byla použita baterie s kapacitou 2 600 mAh a operační systém Android 4.4 KitKat. Panasonic Lumix DMC-CM1 má tloušťku 15,2 mm, respektive 21 mm spolu s vystoupúlým objektivem. hmotnost činí docela slušných 204 g.

Pokud byste ovšem přehlédli větší rozměry a hmotnost ve srovnání s ostatními smartphony, možná vás stejně odradí cena, která na evrospkém trhu činí 900 eur, v přepočtu bezmála 25 000 Kč. Panasonic Lumix DMC-CM1 byl zatím potvrzen pro německý a francouzský trh. Zda se někdy oficiálně dostane i na ten český, zatím není jasné.

Zdroj: PhoneArena.com
reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala