Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Panasonic Lumix CM1: smartphone nebo fotoaparát?

16.9.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic představil zařízení Lumix DMC-CM1, které kombinuje digitální fotoaparát se smartphonem běžícím na Androidu 4.4 KitKat. Kromě větších rozměrů a hmotnosti se ovšem připravte také na docela vysokou cenu.
Panasonic nebyl před pár lety příliš úspěšný se svým pokusem o vstup na evropský trh se smartphony. Nyní to japonský výrobce zkouší znovu, a to s poměrně unikátním zařízením. Není totiž jasné, zda je Lumix DMC-CM1 smartphone s nejkvalitnějším fotoaparátem na trhu nebo snad kompaktní fotoaparát s funkcemi smartphonu.

Panasonic Lumix DMC-CM1 je vybaven 1” snímačem, který tak svou velikostí několikanásobně převyšuje snímače používané v ostatních smartphonech. Přístroj zvládne pořizovat až 20MPx fotografie ve formátech JPEG nebo RAW a videa ve 4K rozlišení.

Dále byl použit širokoúhlý objektiv Leica DC Elmarit s ohniskoovou vzdáleností 28 mm a světelností f/2.8. Pomocí prstence na objektivu je možné manuálně upravovat ISO, expoziční čas a další důležité hodnoty. Samozřejmostí je pak samostatné tlačítko fungující jako spoušť fotoaparátu.

Jakmile dokončíte fotografování, stačí se pomocí přepínače vrátit zpět do režimu smartphonu, ve kterém můžete klasicky telefonovat, posílat SMS zprávy, prohlížet internetové stránky nebo stahovat oblíbené aplikace z Google Play Store. To vše na 4,7” dotykovém displeji s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů.

Ani v oblasti výkonu není Panasonic Lumix DMC-CM1 rozhodně žádný low-endový model. Srdcem přístroje je totiž čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801, který můžete znát mimo jiné ze Samsungu Galaxy S5. Dále je k dispozici 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karty.

O konektivitu se kromě LTE Cat.4 postarají také technologie NFC, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Dále byla použita baterie s kapacitou 2 600 mAh a operační systém Android 4.4 KitKat. Panasonic Lumix DMC-CM1 má tloušťku 15,2 mm, respektive 21 mm spolu s vystoupúlým objektivem. hmotnost činí docela slušných 204 g.

Pokud byste ovšem přehlédli větší rozměry a hmotnost ve srovnání s ostatními smartphony, možná vás stejně odradí cena, která na evrospkém trhu činí 900 eur, v přepočtu bezmála 25 000 Kč. Panasonic Lumix DMC-CM1 byl zatím potvrzen pro německý a francouzský trh. Zda se někdy oficiálně dostane i na ten český, zatím není jasné.

Zdroj: PhoneArena.com
reklama